Splićanke bolje od Slavonki u prvoj i povijesnoj utakmici ženskog vaterpola u Slavonskom Brodu

Stotinjak gledatelja svjedočilo je jučer prvoj i povijesnoj utakmici Prve ženske vaterpolo lige, na brodskim bazenima.

Autor: Brodportal | Datum objave: 28.01.2019

Domaća ekipa sastavljena od ekipa osječke Murse i slavonskobrodske Marsonije doživjela je uvjerljiv poraz od vaterpolistica Bure iz Splita. Domaće slavonske snage junački su izdržale prvu četvrtinu utakmice, nakon koje je rezultat bio 3:3, ali nakon toga je uslijedio pravi (i očekivani) potop od daleko iskusnijih protivnica. Konačni rezultat bio je 19:5 (3:3, 6:1, 4:0, 6:1). Unatoč porazu, ova utakmica ulazi u povijest brodskog vaterpola, a i sporta, istaknuo je jedan od domaćih trenera Zdravko Aladrović.

– Bila je odlična prva četvrtina, nakon koje smo se malo i prepali, a pokazalo se da nemamo i dovoljno snage. Naše cure i Osječanke su bez ijednog zajedničkog treninga po prvi put u prvoligaškom društvu hrabro odigrale, nadam se da će sa svakim susretom rasti kvaliteta, a i škola vaterpola u našem klubu.-

Potpisani ugovori za dodjelu materijalnih i financijskih sredstava KPA "Marsonia" i HGSS-u