Slavonac iz Bukovlja uvjerljivo nadigrao Željezničar

Polako se bliži početak nogometnih prvenstava u Hrvatskim i u Županijskim ligama. Klubovi odrađuju pripreme te odigravaju prijateljske utakmice. Tako je na svom Stadionu „Stanko Vlainić - Dida domaći Željezničar ugostio županijskog prvoligaša Slavonac iz Bukovlja. Za Ljubičaste je ovo bio 7.-mi, a za Crvene iz Bukovlja 6.-ti pripremni susret.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.08.2018

Da situacija u Željezničaru nije dobra pokazuje podatak da je trener Boris Brica uoči prijateljske utakmice sa Slavoncem iz Bukovlja jedva uspio okupiti 11 igrača. Bili su to uglavnom juniori i kadeti, dok je bio samo 1 igrač iz prošle sezone i to golman Juraj Barukčić. Stoga ne čudi što su Ljubičasti poraženi od gostiju iz Bukovlja s 5:1 u utakmici koja se igrala 2 poluvremena po 35. minuta. S obzirom da je među Ljubičastima primjetan izostanak igrača, trener Brica je zatražio pomoć od Marsonije.

Mlada postava Željezničara nije se kvalitetnije mogla suprotstaviti boljem i iskusnijem Slavoncu iz Bukovlja. Kod vodstva gostiju od 4:0 Marko Ferković je svojim golom uspio samo postići počasni pogodak. Raspoložen kod Slavonca u pobjedi nad Željezničarom od 5:1 bio je Karlo Riđan koji je postigao 2 gola, dok su po 1 dali Tomislav Roso, Matej Brkić i Josip Padrić.

U Željezničaru su ovo ljeto doveli nešto igrača, a najveće pojačanje je dolazak Tomislava Cindrića iz Amatera koji se nedavno baš na Jelasu teško ozlijedio i za njega je ova sezona završila. Drugi problem je što novi igrač Luka Babić nije igrao dvije godine, Martin Norac godinu dana. Još i Brica ima problem u vlastitoj školi nogometa.

U Željezničaru se ipak nadaju da će imati dovoljan broj seniora za novu sezonu koja za njih počinje 26. kolovoza. Do tada Ljubičasti će ovaj vikend odigrati posljednju provjeru i to protiv Amatera. S druge strane Slavonac iz Bukovlja također ovaj vikend u Starom Slatiniku ima tzv. generalku uoči početka svog prvenstva protiv domaćeg Svačića.