Slavija iz Pleternice uvjerljivo slavila nad Slavoncem u Bukovlju

Odigrano je nekompletno posljednje 17. kolo u Trećoj ligi istok u kojem se nisu igrale dvije utakmice. Zato se igrao dvoboj klubova iz donjeg dijela tablice u kojem je 15. Slavonac u Bukovlju ugostio 14. Slaviju iz Pleternice. Prije utakmice gosti su imali bod više u odnosu na svog domaćina što su na kraju povećali za 4 s obzirom da su zabilježili uvjerljivu pobjedu sa 6:2.

Autor: Brodportal | Datum objave: 22.11.2020

S puno nade i optimizma u povoljan rezultat u utakmicu protiv Slavije iz Pleternice krenuli su nogometaši Slavonca iz Bukovlja koji su se s pobjedom željeli oprostiti od svojih gledatelja za ovu polusezonu kao i kalendarsku godinu. Planove ima je pokvarila mlada momčad iz Pleternice koja je zabilježila visoku pobjedu sa 6:2. Već u prvom poluvremenu za prvih 40. minuta bilo je velikih 5:0 za Slaviju koja je odigrala najboljih 45. minuta u ovoj sezoni, dok je za Crvene iz Bukovlja to bilo poluvrijeme kao iz noćne more.

Već za prvih 6. minuta nogometaši pleterničke Slavije imali su vodstvo od 2:0 s 2 gola Pave Nikolića. Prvo ga je u 4. minuti proigrao Tomislav Ognjenčić, dok je mladi gostujući napadač matirao Barukčića za 0:1. Samo dvije minute kasnije isti igrač podiže na 2:0 kada se našao u sličnoj situaciji, samo što je sada dobio loptu od Dennyija Martinovića. Naravno da su domaći nakon toga bili u šoku s obzirom da su na brzinu primili 2 gola te nisu na drugoj strani uspjeli zaprijetiti golu Slavije. Nakon što je postigao 2 gola Nikolić je u 29. minuti odlučio asistirati kod trećeg gola i to Valentinu Mikiću za 0:3. Nisu se domaći niti snašli, a 3 minute nakon toga primili su i četvrti pogodak. Tokić je ubacio s desne strane, obrana Slavonca ne čuva dobro raspoloženog Nikolića koji je svojim trećim golom na utakmici podiže vodstvo sastava iz Pleternice na 4:0. Momčad gostujućeg trenera Roberta Dujića tu nije stala već je u 40. minuti Mikić postigao svoj drugi gol na utakmici, dok mu je prethodno sve napravio, pogađate, sjajni Pavo Nikolić. Prvu pravu prijetnju Slavonac je imao tek u 45. minuti preko Sremca koji je nakon kornera Padrića šutirao malo pokraj gola. Na početku drugog poluvremena domaći rade zamjene koje su donijele pomak u njihovoj igri pogotovo Marko Družić koji se vrlo brzo našao u 3 dobre situacije. Prva 2 udarca mu nisu bila precizna, dok mu je treći pokušaj glavom u 56. minuti odlično obranio vratar Slavije Karlić. Domaći pogodak postižu u 76. minuti kada je razigrani Družić ubacio pred gol, lopta je došla do Danijela Martića koji pogađa za smanjenje rezultata na 5:1. Mogli su Crveni iz Bukovlja u 82. minuti smanjiti na 5:2, ali je Karlić još jednom sjajno zaustavio novi pokušaj Družića. Odmah u slijedećoj akciji na drugoj strani Martinoviću udarac odbija vratar Barukčić, natrčava Nikolić koji svojim 4. golom na utakmici, a 7. u sezoni podiže prednost Slavije na 6:1. Do kraja je u 94. minuti Slavonac postigao još jedan pogodak u režiji najistaknutijeg dvojca Družića koji je upisao drugu asistenciju i strijelca Martića koji je svojim drugim golom smanjio na konačnih 6.2 u Bukovlju u korist gostiju iz Pleternice.

Za nogometaše Slavonca iz Bukovlja ovo je bio najteži domaći poraz u ovoj polusezoni, a drugi na svom terenu s kojeg je 3 boda odnio još samo NAŠK iz Našica. S druge strane Slavija je upisala prvu pobjedu u gostima za nešto mirniji zimski san i odmak od ostalih ugroženih kubova.