Slaven Belupo slavio nad Marsonijom u osmini finala Kupa Hrvatske

Nakon dugo vremena nogometaši Marsonije odigrali su jednu službenu utakmicu protiv prvoligaša.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 31.10.2018

Naime, u utakmici osmine finala Kupa Hrvatske na Stadionu uza Savu gostovao je Slaven Belupo iz Koprivnice. S obzirom da u svom prvenstvu Bijelo – crni u posljednjih 5 utakmica imaju 4 poraza, dolazak Slaven Belupa u kupu bio je za njih baš u nezgodno vrijeme.

Bez obzira na nešto slabije rezultate u posljednjim utakmicama nogometaši Marsonije prvoligašu Slaven Belupu pružili su dobar otpor. Na kraju su gosti iz Koprivnice došli do minimalne pobjede s 1:0, međutim, opasno su visili u prvom poluvremenu. Iako je bio radni dan te su Bijelo – crni prošle subote poraženi na svom terenu od Cibalije, to nije bio razlog da se na Stadionu uza Savu okupi više od 1.000 gledatelja što je posebno izdvojio trener Slaven Belupa Tomislav Ivković.

Od početka je Slaven Belupo imao terensku nadmoć, ali samo to. Marsonia je dobro pokrivala sredinu i obranu te prijetila iz polukontri. Najbolju prigodu u prvom poluvremenu imali su domaći u 23. minuti kada je Erić uposlio Mišića, ali se njegov udarac zaustavio na vratnici, dok Gudelj nije stigao na odbijenu loptu. Nešto kasnije u 37. minuti ponovno se Mišić našao u prigodi nakon dobrog dodavanja mladog Baričevića, ali je gostujući vratar Filipović izbacio ispod grede. Od gostiju smo u prvom poluvremenu vidjeli samo pokušaj Puclina u 43. minuti. Upravo je prvo poluvrijeme bila velika prigoda Marsonije kako bi iznenadili prvoligaša, ali u tome nisu uspjeli.

Pred kraj prvog poluvremena Domagoj Kosić ostao je bez svog najopasnijeg napadača Hrvoja Mišića kojem je stradalo koljeno. Ključan trenutak na utakmici dogodio se u 60. minuti. Bačelić – Grgić je pokrenuo akciju uposlio Doležala, a on Bogojevića koji se dobro snašao te matirao domaćeg vratara Radelić Žarkova za 0:1. Pokazalo se da je taj pogodak odlučio utakmicu u kojoj se Slaven Belupo nije proslavio.

Nakon što su primili gol nogometaši Marsonije krenuli su otvorenije prema golu Slaven Belupa što je ostavilo prostor u obrani. Stoga se u 75. minuti Bogojević našao u velikoj prigodi za 2:0, ali je domaći vratar Radelić Žarkov spasio siguran pogodak. Imao je Bundavica za domaće u 78. minuti pokušaj glavom na ubačaj Gudelja, ali nije bio precizan. Pred kraj su gosti u 83. minuti imali još jednu veliku prigodu ovoga puta je Bogojević dodavač, dok je Bačelić – Grgić promašio iz dobre pozicije. Posljednju prigodu za poravnanje imala je Marsonia u 89. minuti preko kapetana Čanića, ali je njegov udarac završio u naručju vratara Filipovića.

Zanimljivo da je Marsonia posljednji put u Prvoj ligi igrala prije 14. godina, a protivnik joj je bio Slaven Belupo koji je sada zasluženo prošao u naredno kolo Kupa Hrvatske.

“Ni ove godine ne dvoji, za brodsko rodilište izdvoji!”