Sjajna utakmica i pobjeda rukometašica Broda

Nakon što su u prvom kolu nastavka prvenstva Druge lige - sjever rukometašice Broda u Vukovaru tijesno poražene kod drugoplasirane ekipe prvenstva, dobru formu sastav trenera Celnera potvrdio je na domaćem parketu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 01.03.2017

Protivnik u 14. kolu bio je trećeplasirani Bjelovar II koji je prema svemu bio favorit za pobjedu. Međutim, Brođanke su odigrale odličnu utakmicu, možda najbolju ove sezone za pobjedu s 31:24.

Naznake dobre forme te da su preko zime jako dobro radile rukometašice Broda pokazale su u prvom susretu u nastavku prvenstvu u Vukovaru u kojem su dobro namučile drugoplasirani sastav lige te su poražene u samoj završnici. Tu dobru igru djevojke trenera Celnera prenijele su i u domaćem dvoboju protiv trećeplasiranog Bjelovara II. Kada su u pitanju utakmice pred svojom publikom u njima za rukometašice Broda igraju iskusna golmanica Ružica Marić te nešto starije igračice: Antonela Pavičić, Matea Vorgić i Marija Bodrožić – Selak. S njima u sastavu te uz nekoliko mladih odličnih djevojaka trener Celner ima slatkih briga, dok još protiv gošći iz Bjelovara zbog ozljede nije imao 14.-tu godišnju Ines Pifar kojoj se predviđa sjajna karijera.

Već od početka rukometašice Broda su protiv druge ekipe Bjelovara imale vodstvo od 5:0, dok je nešto kasnije bilo 8:2. U završnici prvog poluvremena domaće su serijom od 5:0 otišle na velikih i pomalo senzacionalnih 16:7, da bi s 18:9 završilo prvo poluvrijeme. Bilo je to prvih 30. minuta kao iz snova za Brođanke koje tu nisu stale, već su i u nastavku držale visok ritam. Tako je sredinom drugog poluvremena prednost na strani rukometašica Broda otišla na velikih 11 golova prednosti za 23:12, a onda je kako se bližio kraj domaći trener ubacivao igračice koje su manje igrale u ovom susretu. To su malo iskoristile Bjelovarčanke koje su do kraja malo ublažile visok poraz na konačnih 31:24. U domaćem sastavu je Antonela Pavičić postigla 9, Ana Rubil 7 i Andrea Daidžić 5 golova.

Kod rukometašica Broda izdvojimo i odličnu golmanicu Katarinu Grbešić koja je bila vrlo raspoložena. Gledajući u cjelini dojma smo da su Brođanke na 3. mjestu, a druga ekipa Bjelovara u donjem dijelu tablice. Kod gošći su po 4 gola postigle Nensi Vojtela, Ivana Cindrić i Josipa Kaselj.

Bila je ovo 5. pobjeda rukometašica Broda, dok je druga ekipa Bjelovara doživjela 5 poraz. Obje ekipe na ljestvici zadržale su svoje pozicije, pa su tako Bjelovarčanke treće, a Brođanke devete. U slijedećem 15. kolu rukometašice Broda će na gostovanje u Dardu, dok će Bjelovar II na svom parketu u derbiju kola dočekati Vukovar.