OBJAVA: 16.12.2016 11:21:26AUTOR: Josip Šebalj

Senzacionalna pobjeda rukometaša Broda

Veliku senzaciju napravili su rukometaši Broda koji su iz Kup natjecanja izbacili još jednog prvoligaša. Nakon Osijeka, igrači trenera Stjepana Tolića sada su bili bolji i od Đakova koje se za razliku od Osječana nalazi na visokom 2. mjestu u Prvoj ligi – sjever s bodom iza vodećeg Maksimira. Samim time Đakovčani su bili favoriti za pobjedu i prolaz u osminu finala rukometnog Kupa Hrvatske, međutim, Brođani su bili precizniji u izvođenju sedmeraca što im je na kraju donijelo veliku pobjedu i prolaz dalje.

Još jedno veliki slavlje priredili su svojim navijačima rukometaši Brod koji su skinuli još jednog Slavonskog prvoligaša. Nakon što su prije mjesec dana u 2. kolu u svojoj dvorani s 28:25 bili bolji od Osijeka, sada su svladali i Đakovo. Uspoređujući te dvije utakmice, vidljivo je da su Đakovčani u susret za razliku od Osječana ušli maksimalno motivirani želeći pobjedu i prolaz dalje. Rukometaši Osijeka podcijenili su ekipu trenera Stjepana Tolića i to ih je stajalo poraza. Imali su rukometaši Broda na golu sjajnog Gorana Bubala koji je u pripetavanju sedmeraca obranio udarac nekadašnjem suigraču Brođaninu Robertu Filipoviću nakon kojeg je odluku imao Ante Duvnjak, Đakovčanin u dresu Broda. On je bio precizan protiv bivših suigrača koje je rastužio, a Brođanima donio veliko slavlje i pobjedu s 34:33.

Domaći su poveli s 1:0 i nakon toga sve je bilo u znaku gostiju koji su stalno povećavali razliku sve do vodstva od 12:8 u 22. minuti. Nakon toga Brođani rade nevjerojatnu seriju od 7:0 te preokreću rezultat u svoju korist pa se tako na poluvrijeme otišlo s 15:13 u korist rukometaša Broda. U nastavku s 2 gola Šutala ekipa trenera Tolića ima velikih 17:13, ali protiv tako dobre momčadi kakva je Đakovo ta razlika ništa ne znači. Ubrzo su gosti u 42. minuti došli do poravnanja na 19:19 i od tada pa sve do kraja utakmice igra se gol za gol na svakoj strani. Razlika je u tome što su gosti imali gol prednosti koji su domaći stalno stizali, a njih je spašavao sjajni Goran Bubalo koji je u igri nakupio čak 18 obrana. Na kraju su Đakovčani u posljednju minutu ušli s vodstvom od 29:28, da bi domaći kapetan Saša Sertić iz sedmerca donio poravnanje za 29:29 i kraj utakmice u regularnom vremenu. Odmah se pristupilo izvođenju sedmeraca. Od prvih 5 izvođača sa svake strane samo su po dvojca bili uspješni i to Sertić i Okružnik kod Broda te Filipović i Barberić kod Đakova. Precizni nisu bili gostujući: Kovač, Punda i Klepo te domaći: Rašić, Janjić i Duvnjak koji se zato iskupio u pripetavanju zabivši posljednji sedmerac za prolaz rukometaša Broda u osminu finala Kupa Hrvatske.

Kod domaćih u regularnom dijelu je Ivan Janjić zabio 6, Ivan Rašić 5, dok su po 4 gola dali: Filip Šutalo, Emil Okružnik i Saša Sertić. U sastavu Đakova najviše golova po 6 zabili su Stjepan Knežić i Robert Filipović koji nije kao Duvnjak uspio iz daljnjeg Kupa izbaciti svoj bivši klub.

Utakmice osmine finala Kupa na rasporedu su slijedeće godine na proljeće, a naravno da je velika želja Brođana dolazak aktualnih prvaka Zagreba u Slavonski Brod.