Senzacionalna pobjeda rukometaša Broda

Veliku senzaciju napravili su rukometaši Broda koji su iz Kup natjecanja izbacili još jednog prvoligaša. Nakon Osijeka, igrači trenera Stjepana Tolića sada su bili bolji i od Đakova koje se za razliku od Osječana nalazi na visokom 2. mjestu u Prvoj ligi – sjever s bodom iza vodećeg Maksimira. Samim time Đakovčani su bili favoriti za pobjedu i prolaz u osminu finala rukometnog Kupa Hrvatske, međutim, Brođani su bili precizniji u izvođenju sedmeraca što im je na kraju donijelo veliku pobjedu i prolaz dalje.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.12.2016

Još jedno veliki slavlje priredili su svojim navijačima rukometaši Brod koji su skinuli još jednog Slavonskog prvoligaša. Nakon što su prije mjesec dana u 2. kolu u svojoj dvorani s 28:25 bili bolji od Osijeka, sada su svladali i Đakovo. Uspoređujući te dvije utakmice, vidljivo je da su Đakovčani u susret za razliku od Osječana ušli maksimalno motivirani želeći pobjedu i prolaz dalje. Rukometaši Osijeka podcijenili su ekipu trenera Stjepana Tolića i to ih je stajalo poraza. Imali su rukometaši Broda na golu sjajnog Gorana Bubala koji je u pripetavanju sedmeraca obranio udarac nekadašnjem suigraču Brođaninu Robertu Filipoviću nakon kojeg je odluku imao Ante Duvnjak, Đakovčanin u dresu Broda. On je bio precizan protiv bivših suigrača koje je rastužio, a Brođanima donio veliko slavlje i pobjedu s 34:33.

Domaći su poveli s 1:0 i nakon toga sve je bilo u znaku gostiju koji su stalno povećavali razliku sve do vodstva od 12:8 u 22. minuti. Nakon toga Brođani rade nevjerojatnu seriju od 7:0 te preokreću rezultat u svoju korist pa se tako na poluvrijeme otišlo s 15:13 u korist rukometaša Broda. U nastavku s 2 gola Šutala ekipa trenera Tolića ima velikih 17:13, ali protiv tako dobre momčadi kakva je Đakovo ta razlika ništa ne znači. Ubrzo su gosti u 42. minuti došli do poravnanja na 19:19 i od tada pa sve do kraja utakmice igra se gol za gol na svakoj strani. Razlika je u tome što su gosti imali gol prednosti koji su domaći stalno stizali, a njih je spašavao sjajni Goran Bubalo koji je u igri nakupio čak 18 obrana. Na kraju su Đakovčani u posljednju minutu ušli s vodstvom od 29:28, da bi domaći kapetan Saša Sertić iz sedmerca donio poravnanje za 29:29 i kraj utakmice u regularnom vremenu. Odmah se pristupilo izvođenju sedmeraca. Od prvih 5 izvođača sa svake strane samo su po dvojca bili uspješni i to Sertić i Okružnik kod Broda te Filipović i Barberić kod Đakova. Precizni nisu bili gostujući: Kovač, Punda i Klepo te domaći: Rašić, Janjić i Duvnjak koji se zato iskupio u pripetavanju zabivši posljednji sedmerac za prolaz rukometaša Broda u osminu finala Kupa Hrvatske.

Kod domaćih u regularnom dijelu je Ivan Janjić zabio 6, Ivan Rašić 5, dok su po 4 gola dali: Filip Šutalo, Emil Okružnik i Saša Sertić. U sastavu Đakova najviše golova po 6 zabili su Stjepan Knežić i Robert Filipović koji nije kao Duvnjak uspio iz daljnjeg Kupa izbaciti svoj bivši klub.

Utakmice osmine finala Kupa na rasporedu su slijedeće godine na proljeće, a naravno da je velika želja Brođana dolazak aktualnih prvaka Zagreba u Slavonski Brod.

Premijer Plenković u posjetu Slavonskom Brodu i na 3. sjednici Savjeta za Slavoniju, Baranju i Srijem