Senzacionalna pobjeda brodskih rukometaša u Kupu Hrvatske

Ako su prije 2 dana rukometaši Broda bili negativna senzacija budući su na svom parketu doživjeli težak poraz u prvenstvu od Slatine, sada su postali pozitivna senzacija.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 17.11.2016

Naime, oni su u utakmici 2. kola Kupa Hrvatske također u svojoj dvorani bili bolji od prvoligaša Osijeka kojeg su izbacili iz daljnjeg natjecanja. Gotovo je nevjerojatno usporediti igru Brođana protiv Slatine i s Osijekom, dok se momčad brzo vratila u svoj ritam nakon tog neugodnog poraza u prvenstvu.

Protiv Osijeka su rukometaši Broda pokazali svoje pravo lice, upravo ono kakvo su pokazivali u prvih 5. kola prvenstva Druge lige – istok u kojoj su do tada bili na vrhu ljestvice. Očito su protiv Slatine prošlog vikenda imali slab dan kada im jednostavno ništa nije polazilo za rukom, dok su gosti s druge strane sve pogađali. Premda neće priznati vjerojatno je u podsvijesti bilo laganog opuštanja koje ih je koštalo neplaniranog gubitka bodova. Nakon svega su u susretu sa Slatinom rukometaši Broda bili u mislima na Osijek kojeg su dobili čak lakše od očekivanog s 28:25.

Rukometaši Osijeka se u Prvoj ligi među 14. klubova nalaze na 7. mjestu te imaju 10 bodova, odnosno 5 pobjeda i 4 poraza te su prema svemu bili veliki favoriti za pobjedu protiv ranjenih Brođana. Međutim, u samo 2 dana trener Stjepan Tolić uspio je momčad pripremiti za Kup dvoboj s Osijekom koji nisu počeli dobro. Naime, gosti su u 8. minuti imali vodstvo od 6:1 i činilo se da stvari idu u očekivanom smjeru. Međutim, nakon toga rukometaši Broda počinju igrati svoju igru, dobro u obrani i učinkovito u napadu što je rezultiralo njihovim prvim vodstvom na utakmici od 10:9 u 19. minuti. Do poluvremena su domaći stalno držali 2 gola prednosti te se s 15:13 otišlo na poluvrijeme. U nastavku se vrlo brzo prednost igrača trenera Tolića golovima: Janjića, Rašića, Okružnika, Didića i Vukovića popela na najvećih +7 za 24:17 u 47. minuti. Već tada je postalo jasno da Osječani tu razliku ne mogu stići, već su je do kraja utakmice samo ublažili na konačnih 28:25. Ponovno sjajnu utakmicu odigrao je Ivan Janjić koji igra u životnoj formi te je prvoligašu iz Osijeka zabio 10 golova. Do njega su odlični bili Emil Okružnik s 8 i Ivan Rašić s 5 golova koji je imao puno dobrih proigravanja prema Janjiću.

Kod rukometaša Osijeka su 4 igrača postigla po 4 gola i to: Dominik Šimatić, Luka Kopić, Josip Repušić i Perica Džijan.

Utakmica protiv Osijeka rukometašima Broda bila je odlična priprema za njihov veliki prvenstveni derbi koji već za 2 dana igraju u Virovitici protiv domaćeg Vira. Bit će to dvoboj dvije vodeće ekipe u prvenstvu koje imaju isti broj bodova, dok su Virovitičani vodeći zbog bolje gol razlike u odnosu na Brođane.

Derbi jeseni Druge lige – istok između rukometaša Broda i Viro Virovitice igra se ove subote od 17 sati u Virovitici.