Šamija ponovo odlučio derbi

U 17. kolu Brodske amaterske košarkaške lige (BAKL) prve 4 ekipe sastale su se međusobno, a pogotovo je uzbudljivo bilo u dvoboju vodećeg Navigatora i trećeplasiranog Trgo investa.

Autor: BrodPortal | Datum objave: 10.03.2013

Obje ekipe bile su oslabljene za nekoliko važnih igrača, dok je više izostanaka imao Trgo invest koji je i u takvom sastavu odigrao dobru utakmicu. Na kraju se sve odlučivalo u posljednjoj minuti, a ponovo je Navigatoru kao i u nedavnom derbi susretu protiv Brod old starsa pobjedu donio Dominik Šamija. Naime, kod rezultata 57:57, Šamija je tricom Navigatoru donio 60:57, a onda je Trgo invest na centru izgubio loptu, da bi Kolovrat polaganjem postavio konačnih 62:57 za Navigator koji je došao do 15 pobjede te ima samo 2 poraza i 2. kola prije regularnog dijela sezone sigurni su za startni broj 1 uoči doigravanja. Trgo invest je sa 6 porazom sada pao na 4. mjesto, a u njihovom sastavu su Davor Lulić i Hrvoje Pajić svaki ubacili po 16 koševa, dok je Miroslav Marić dodao 10 poena. U pobjedničkoj ekipi Navigatora koji je gotovo cijelu utakmicu bio u vodstvu su Krešimir Kolovrat s 23 i Dominik Šamija s 22 koša bili najučinkovitiji.

Poraz Trgo investa iskoristila je Nina Hebrang koja je pomalo iznenađujuće, ali potpuno zasluženo svladala drugoplasirani Brod old stars s 57:52 te tako uzela 3. poziciju. Hebrangovci su tako došli do svoje 12 pobjede, dok su veterani doživjeli 4 poraz. Na kraju prve četvrtine Brod old stars za kojeg nisu igrali: Pezer, Sulić, Samardžić, Pavlinović, Lončarić je imao vodstvo od 18:10, da bi do poluvremena šišmiši sve to stigli za poravnanje 28:28. S obzirom da su veterani igrali sa 6 igrača, kako je utakmica odmicala tako su padali u igri što je mlada i poletna ekipa znala iskoristiti. Tako je nakon 3. dionice bilo 46:41 za Ninu Hebrang koja je do kraja uspjela obraniti razliku. Kod 55:52 u posljednjoj minuti Bešter je imao 2 slobodna bacanja kako bi utakmicu učinio neizvjesnom, međutim, nije pogodio niti jedno, a u kontri je Gačić zabio za važnu pobjedu šišmiša. U pobjedničkom sastavu je Marko Galić imao 14, a Zvonimir Gačić 11 ubačaja. S druge strane su najučinkovitiji bili Igor Kovačević s 22 i Domagoj Norac s 19 postignutih koševa.

Košarkaši Auto stop Pizzerije Angello nakon teškog prošlotjednog poraza od Brod old strasa s 58 razlike protiv solidnog Stupnik Medexa odigrali su jednu od svojih boljih utakmica sezone te došli do 8. pobjede u sezoni s 83:74. Autostoperi su bili vrlo raspoloženi za tricu te su zabili čak 14 trica (Božić 6, Galić 4, Soldo 3 i Miličević 1) uz visok postotak ubačaja što Stupljani nisu mogli braniti. Nakon prve dionice bilo je 17:15 za ekipu trenera Zdravka Mandića koja je do odmora svoju razliku podebljala na 45:36. U trećem periodu su Autostoperi došli i na +20, ali su do kraja utakmice igrači trenera Darka Krištije uspjeli samo ublažiti 9 prvenstveni poraz. Očito su se dan ranije gotovo svi igrači Stupnik Medexa igrajući za oriovački Rekord Tim u pobjedi sa 114:74 u Đakovu protiv domaćeg Sedam ispraznili te nije bilo svježine protiv vrlo raspoložene Auto stop Pizzerije Angello. Kod pobjedničke ekipe je odlično odigrao Davor Galić koji je pokazao zašto je nekada bio prvoligaški igrač što može biti i dan danas te je zabio 30 koševa. Uz njega je ponovo dobru partiju odigrao Marko Božić koji je ubacio 29 poena, a dobru pomoć autostoperi su imali u Slavenu Soldi koji je dodao 15 koševa. U sastavu Stupnik Medexa je 5 igrača postiglo dvoznamenkasti broj koševa i to: Ivan Pribanić 21, Domagoj Brezić 14, Miroslav Jošić 14, Tony Teskera 13 i Darko Šikić 10. S ovom pobjedom Auto stop Pizzeria Angello se izjednačila sa Stupnik Medexom na 7. i 8. mjestu, međutim, protiv njih autostoperi imaju 2 pobjede te su u prednosti uoči doigravanja.

Geodetske usluge Agotić dobro su se namučile s Darom d.o.o. kojeg su svladale sa 49:45. Cijelo vrijeme se igrala izjednačena utakmica u kojoj su geodeti bili nešto koncentriraniji i precizniji u završnici što im je donijelo 9. pobjedu u sezoni, dok je Dar d.o.o. sada i definitivno ostao bez doigravanja. U pobjedničkoj ekipi je Darko Končić postigao 22, a Igor Možar 10 koševa. Kod Dara d.o.o. su po 10 poena ubacili Harun Mujkić i Josip Vuković.

Druga ekipa Đure Đakovića nije imala većih problema protiv posljednjeplasirane Slobodnice Alligator koju su kadeti i juniori Domagoja Junačka nadigrali s 81:62. Nakon prve dionice je bilo 22:13, a na poluvremenu 50:24. Do kraja su Slobođani uspjeli dobiti treću i četvrtu četvrtinu, ali nisu ozbiljnije ugrozili sigurno vodstvo mladih Đurinaca. U 9. pobjedi Đure Đakovića II je Marko Karlović zabio 36, David Šmital 21, a Srđan Ružić 10 koševa. S druge strane su kod Slobodnice Alligators najviše poena standardno ubacili: Robert Čiš 18 i Petar Pavlović 17.