S pobjedom nad Đakovom Marsonia se na 5. mjestu poravnala s Belišćem

U jednom od derbija 7. kola Treće lige – istok nogometaši Marsonije su s 2:0 pobijedili vodeću Đakovu Croatiju kojoj je to prvi poraz ove sezone.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 19.09.2021

Gosti su svoj prvi gubitak bodova doživjeli od svog prošlogodišnjeg trenera Hrvoja Bušića koji je danas na klupu Brođana. Za derbi trebaju 2 dobra protivnika, ali Đakovčani svojom igrom nisu opravdali do ovog kola vodeću poziciju. Domaći su odigrali odlično pogotovo na početku kada su furioznom igrom jednostavno pomeli goste koji se u prvih 12 minuta nisu niti snašli, a već je bilo 2:0 za Marsoniju. Još je Bušić bio bez: Žuljevića, Letice, Jašarevića, Didovića i Mirkovića, dok gostujući trener Igor Toth nije mogao računati na Boškovića. S ovom pobjedom Bijelo – crni na domaćem terenu iz 4 utakmice imaju sve pobjede i gol razliku 10:0.

Već u 3. minuti Marsonia je došla do vodstva kada je udarac Domagoja Đurkovića gostujući mladi vratar Vojin Stajković neoprezno odbio, natrčao je Dominik Križanović koji je poslao loptu pod gredu za 1:0. Za oba mlada igrača utakmica protiv Đakovo Croatije bila je prva u kojoj su krenuli od 1. minute i odmah su opravdali povjerenje trenera Bušića. Bijelo – crni ne staju i još više stišću goste te u 9. minuti ponovno dobri Silvio Mihić šutira, ali je od bloka lopta otišla malo pokraj gola. U 12. minuti Marsonia je imala 2:0 kada je Almedin Bundavica dao dugačku loptu za Mateja Sivrića koji na drugoj strani pred golom vidi mladog 19- godišnjeg Domagoja Đurkovića koji postiže svoj prvi gol u ovoj sezoni. Nisu se Brođani niti nakon 2:0 povukli već su nastavili napadati i tražiti povećanje vodstva. Tako je Mihić u 14. minuti nakon povratne Križanovića bio za malo neprecizan. Mogao je do drugog gola igrač utakmice Domagoj Đurković kojem je dobar udarac u 42. minuti obranio Stajković. Niti u drugom poluvremenu gosti iz Đakova nisu ozbiljnije zaprijetili uglavnom nezaposlenom domaćem vrataru Krameru. Zato je na drugoj strani puno posla imao Stajković koji je u 50. minuti zaustavio udarac vrlo dobrog Ivana Olića te nešto kasnije i opasan pokušaj Bundavice kojeg je izbacio u korner. Silvio Mihić svoju dobru igru mogao je okruniti golom u 65. minuti kada je na ubačaj Ivana Brkića šutirao malo pokraj gola. Bijelo – crni i dalje napadaju i traže treći pogodak kojem su bili jako blizu u 70. minuti kada je iskusni Hrvoje Mišić nakon dodavanja Mihića poslao loptu malo uz lijevu vratnicu. Vrlo agilan i opasan bio je Ivan Brkić kojem je udarac zaustavio Stajković, dok su do kraja utakmice Brođani još pokušavali preko: Maksimovića, Brkića i Sivrića, međutim, ostalo je 2:0 za Marsoniju protiv vrlo blijede Đakovo Croatije.

S ovom pobjedom Marsonia se na 5. mjestu poravnala s Belišćem, dok oba kluba samo bod zaostaju za vodećim sastavima lige koji su na vrhu poravnati s istim brojem bodova. U sljedećem kolu Brođani će na gostovanje u Pleternicu u kojoj ih očekuje domaća Slavija.