Rukometašima Broda pripao Županijski derbi

Na oproštaju od ove sezone u Drugoj ligi - istok rukometaši Broda u posljednjem kolu na domaćem su parketu pobijedili Novu Gradišku.

Autor: Brodportal | Datum objave: 17.04.2019

Na taj način Brođani su uzvratili Novogradišćanima za poraz u prvom dijelu prvenstva u Županijskom derbiju koji je opravdao sva očekivanja. Premda su gosti vodili gotovo cijelu utakmicu na kraju je pobjeda s 32:29 pripala rukometašima Broda.

Županijski derbi između rukometaša Broda i Nove Gradiške bio je vrlo zanimljiv. Bilo je tu dobrih poteza, ali i onih manje dobrih na obje strane. Vratari su bili na visini zadatka, dok je ključne obrane kad se odlučivao pobjednik imao domaći golman Matija Krznarić. On je svojoj ekipi davao veliki impuls i motiv te su Brođani tek u posljednje dvije minute napravili preokret za pobjedu s 32:29 koja je četvrta u nizu za plasman na 4. mjestu na kraju sezone. S druge strane rukometaši Nove Gradiške završili su na 8. mjestu od 10 klubova.

Gosti iz Nove Gradiške od prve minute bili su u vodstvu koje bilo 2:0, pa 3:1, da bi ga kako se bližio kraj poluvremena povećali na 13:9, a prvih 30. minuta završilo je s vodstvom gostiju od 17:12. S dobrom igrom rukometaši Nove Gradiške nastavljaju i u drugom poluvremenu te golom svog kapetana Mateja Orelja u 35. minuti imaju i najvećih +6 za 20:14. Sigurnu razliku gosti su držali sve do 10. minuta prije kraja kada se Brođani nakon dugo vremena golom Sarića spuštaju na samo 2 gola zaostatka za 24:22. Nova Gradiška je odražavala tih 2 gola sve do 3 minute prije kraja kada Rašić pogađa za prvo poravnanje na utakmici za 28:28. Na drugoj strani gosti ne koriste svoj napad, dok Alajica dvije minute prije kraja svojoj ekipi donosi prvo vodstvo na utakmici. Novu i to 10. pobjedu u sezoni rukometaša Broda s 2 uzastopna gola potvrdio je Prusina i još jednom Alajica za konačnih 32:29. Kod rukometaša Broda je Josip Sarić postigao 7, Dorian Petrović i Filip Prusina svaki po 5, a Ivan Didić, Davor Alajica i Ivan Rašić svi po 4 gola.

U sastavu rukometaša Nove Gradiške najučinkovitiji je sa 7 pogodaka bio Matej Orelj, dok se Marko Ćosića 6 puta, a Ante Marijanović 5 puta upisao u listu strijelaca.

Nakon završetka sezone rukometaši Broda sutra će od 19 sati odigrati revijalnu humanitarnu utakmicu za teško oboljelog bivšeg suigrača Roberta Filipovića. Protivnik Brođanima za koje će nastupiti i njihovi bivši igrači: Janjić, Oroz, Babler, Šutalo, Vuković, Duvnjak i drugi bit će vrlo jaka selekcija Slavonije i Baranje u kojoj je nekoliko i prvoligaških igrača.

Od početka snimanja filma, brojka od 3069 braniteljskih samoubojstava, povećala se za gotovo dvjesto