Rukometašice Broda slavile i na domaćem terenu

Rukometašice Broda nastavljaju s dobrim igrama u natjecanju Druge lige – sjever. Nakon što su u prošlom kolu Brođanke slavile u Đakovu, sada su taj uspjeh potvrdile i na domaćem terenu s novom pobjedom.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 27.03.2017

Naime, u 18. kolu igračice trenera Celnera su uvjerljivo s 34:17 nadigrale Baranju iz Belog Manastira.

U početku se nije činilo da će rukometašice Broda tako lako doći do pobjede. Sve do minimalnog vodstva domaćih kod 6:5 igralo se izjednačeno. Tada Brođanke rade seriju od 7:0 i odlaze na 13:5, da bi prvo poluvrijeme završile s uvjerljivim vodstvom od 18:9. Već tada je bilo poznato da 2 boda ostaju u Sportskoj dvorani Brod, dok se u završnici prvog poluvremena ozlijedila do tada najbolja domaća igračica Ines Pifar koaj je zabila 7 golova.

U nastavku bez najbolje igračice Ines Pifar rukometašice Broda su odigrale jako dobro. Gotovo više od pola poluvremena Baranjke nisu dale gol, a velike zasluge za to idu sjajnoj golmanici Broda Katarini Grbešić. U tom periodu su djevojke trenera Celnera napravile seriju od 8:0 za 26:9 u 46.minuti. Vidjevši odnos snaga na terenu domaći trener je priliku dao svim igračicama, dok je njihova prednost u jednom trenutku iznosila i najvećih +20 za 30:10 u 51. minuti. Do kraja su gošće uspjele samo malo ublažiti ionako težak poraz na konačnih 34:17.

Kod rukometašica Broda je Andrea Daidžić postigla 8, spomenuta Ines Pifar 7, dok su po 4 gola dale Antonela Pavičić i Izabela Pergl. Vrijedi izdvojiti igru mlade Eme Groznice koja igra samo u obrani, dok je u napadu uspjela zabiti 3 gola. Radi se o djevojci koja je iz Iloka i koja stalno putuje iz svoga grada u Slavonski Brod na utakmice, dok petkom dolazi na trening.

U sastavu Baranje je Dunja Horvat postigla 7, a Anja Nemet 4 gola. Pred Baranjkama je do kraja želja sačuvati ostanak u ovom rangu natjecanja.

Bila je za rukometašice Broda 7 pobjeda u ovoj sezoni s kojom su igračice trenera Celnera i dalje ostale na 9. mjestu. Baranjke su pretposljednje i ostale su na 6 bodova, odnosno imaju 3 pobjede i 15 izgubljenih utakmica. U slijedećem 19. kolu Brođanke će na gostovanje kod vodeće Pitomače.