Rukometašice Brod - Gymnasiuma pobijedile Đurđevac

Rukometašice Brod - Gymnasiuma ostvarile su pobjedu u prvoj utakmici proljetnog dijela prvenstva 2. HRL sjever za žene. Na parketu dvorane Brod dočekale su posljednjeplasiranu ekipu Đurđevca koja dosad nije osvojila niti jedan bod.

Autor: Krešimir Grčević | Datum objave: 25.02.2013

Prvih par minuta obje ekipe su se izmjenjivale u minimalnim vodstvima. Sredinom prvog dijela domaće rukometašice rade seriju 7:0 kojom dolaze u vodstvo od 14:6. Prvo poluvrijeme završava 16:9 za Brođanke.

Početak drugog poluvremena obilježilo je čak devet minuta bez pogotka brodskog sastava što gošće iz Podravine nisu znale iskoristiti zabivši samo dva gola. Najbliže su Đurđevčanke došle na 23:21 dvije minute prije kraja. Brod - Gymnasium zabija posljednji gol na utakmici za pobjedu 24:21.

Po 5 pogodaka za domaće zabile su Mitrović, Horvatović i Pavičić. Kod gošći su 4 pogotka dale Šanteković, Klasan i Cestar. Domaća vratarka Katarina Grbešić obranila je 18 lopti.

"Najbitnije je da su cure pobijedile. Na njima je bilo psihološko breme. U drugom poluvremenu su se uplašile pobjede, ali eto bezbolno su privele utakmicu kraju. Sad kad su probile led u prvoj utakmici nastavka prvenstva, biti će im puno lakše u utakmicama koje slijede",istaknuo je trener Brod - Gymnasiuma Darko Celner.

Idući vikend brodske rukometašice gostuju kod Pitomače.