Rukometaši Broda svladali Ivančicu iz Ivaneca

Rukometaši Broda u susretu 14. kola Druge lige – sjever na domaćem su terenu s 26:22 svladali Ivančicu iz Ivaneca. Bilo je to vrlo dobro izdanje Brođana koji su bili bolji od trećeplasirane ekipe prvenstva koja svojom igrom nije opravdala visok položaj na prvenstvenoj ljestvici. Nakon dugo vremena igrači trenera Stjepana Tolića odigrali su odličnu obranu koja im je na kraju donijela 6 pobjedu u prvenstvu s kojom su ostali na 7. mjestu na ljestvici.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 21.02.2016

U prošlom kolu koje je bilo prvo u drugom dijelu prvenstva rukometaši Broda pomalo iznenađujuće poraženi su na gostovanju u Ludbregu od istoimene domaće ekipe koja se nalazi na pretposljednjem mjestu na ljestvici. Stoga je bilo malo straha uoči dolaska Ivančice koja je visoko na ljestvici s 18 bodova iza vodećeg dvojca Vidovca i Garešnice koji se bore za 1. mjesto. U pravilu su do sada igrači trenera Stjepana Tolića uvijek igrali dati gol više od protivnika te pritom nisu previše vodili brigu o obrani. Sada su se više posvetili tom segmentu igre te ne pamtimo kada su za cijelu utakmicu primili samo 22 gola. Uz dobru obranu pomogao je golman Goran Bubalo tako da nova 2 boda u ovom susretu nisu mogla izostati.

Od početka susreta rukometaši Broda imaju prednost prvo 3:1, a onda i 6:3 te 9:6, ali tada staju. Gosti se u završnici prvog poluvremena dižu te ubrzo nakon serije od 4:0 imaju vodstvo od 10:9 da bi na odmor otišli s 11:10. U nastavku već nakon 2 napada Brođani s 2 gola dolaze u vodstvo od 12:11 te vrlo brzo imaju lijepih 17:14. Sigurnom igrom u obrani i dobrom u napadu domaći su održavali razliku od 2 do 4 gola prednosti da bi u 57. minuti Vuković povećao na najvećih i za goste iz Ivaneca nedostižnih +5 za 25:20. Na kraju je završilo s 26:22 u korist rukometaša Broda kod kojih je sjajnu utakmicu u obrani, ali i u napadu odigrao Ivan Janjić koji je postigao 8 golova. Do njega se Ante Duvnjak 6 puta, a Mario Vuković 4 puta upisao među strijelce.

U izjednačenom sastavu Ivančice iz Ivaneca po 4 gola zabili su Matej Šagij i njihov ponajbolji igrač Marko Gotal kojeg su domaći dobro zaustavili. U slijedećem kolu rukometaši Broda neće igrati budući su slobodni te će imati odmor iz razloga što je Prelog odustao od natjecanja, dok će nakon toga na teško gostovanje u Čakovec koji se nalazi na 4. mjestu s 3 boda više od Brođana.

Luis Fonsi s “Despacitom” 26. studenog dolazi u zagrebačku Arenu!

Održan Dan otvorenih vrata za sve zainteresirane za pripremu i provedbu EU projekata