Rukometaši Broda osigurali ostanak u ligi

Pred rukometašima Broda u natjecanju Druge lige – sjever ostalo je još samo jedno kolo i to gostovanje u Požegi kod istoimene domaće ekipe. S obzirom da je lige ove sezone bila vrlo izjednačena, gotovo svi od 5. do posljednjeg mjesta vodili su borbu za ostankom u ligi. Brođani su kao i Požežani kolo prije kraja i međusobnog dvoboja riješili sve brige oko ostanka u ligi, tako da će ove subote u požeškom Grabriku igra samo za međusobni prestiž.

Autor: BrodPortal | Datum objave: 02.05.2013

Bez obzira na ishod subotnje utakmice u Požegi ova drugoligaška sezona za rukometaše Broda je uspješna pogotovo iz razloga što je klubu prijetilo izbacivanje iz lige zbog dugova iz prijašnjih sezona. Međutim, uprava na čelu s predsjednikom Pnjakom uspjela je sve riješiti s Hrvatskim rukometnim savezom tako da je klub nastavio sezonu i na kraju ispunio svoj cilj. U samoj završnici sezone došlo je i do promjene trenera te je tako umjesto Zorana Kvesića na klupu ponovo došao Senad Baranja koji je cijelo vrijeme radio u Školi rukometa Brod. Baranja je ekipu vodio u 20. kolu na gostovanju u Grubišnom polju kod petoplasirane Ilove od koje su Brođani minimalno poraženi nakon što su u posljednjih nekoliko sekundi primili 2 gola. U svojoj drugoj utakmici na klupu ekipa trenera Baranje je na domaćem terenu s uvjerljivih 34:25 nadigrala drugoplasiranu Ivančicu iz Ivaneca. Do polovice prvog poluvremena igralo se izjednačeno, a onda su se rukometaši Broda odvojili te je s 18:13 završio prvi dio. U nastavku su Brođani igrali još bolje te su iz minute u minutu povećavali razliku do konačnih +9. Bila je to jedna od najboljih utakmica rukometaša Broda u ovoj sezoni čija je igra funkcionirala u svim segmentima. Na golu je odličan bio Edin Havić, a iz dobre obrane vrlo učinkovito bilo je u napadu. Tako je Marko Didić zabio 9, Josip Matičević 8, a Mario Dragičević 7 golova.

Pobjeda nad Ivančicom bila je 8. u sezoni koja je rukometaše Broda dovela na 6. mjesto s istim brojem bodova kao i peta Ilova. U posljednjem kolu ekipa trenera Baranje gostovat će u Požegi kod istoimenog domaćina koji je na ljestvici na 7. mjestu s bodom iza Brođana.

Susret Požege i Broda igra se ove subote u požeškoj dvorani Grabrik od 20 sati.