Rukometaši Broda nadigrali Slaviju

U svojoj trećoj prijateljsko – pripremnoj utakmici rukometaši Broda na svom su terenu prema očekivanju sa 43:27 nadigrali Slaviju iz Starog Petrovog Sela koja se u natjecanju Treće lige – istok na zimskoj stanci nalazi na 4. mjestu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 08.02.2015

Nakon jakog prvoligaša Županje, pa drugoligaša Nove Gradiške, Brođani su sada imali nešto lakšu provjeru.

Gosti su dobro ušli u susret budući su bili u vodstvu od 1:0, pa 3:1 te nešto kasnije i 5:3. Ubrzo domaći mini serijom od 5:0 odlaze na 8:5 da bi do poluvremena konstanto povećavali svoju razliku na 23:12 koliko je bilo na poluvremenu. U nastavku rukometaši Broda drže isti ritam te od 40. minute polako počinju povećavati razliku. Bilo je očito da su gosti pali sa snagom jer su tek počeli s pripremama te u posljednjih 20. minuta nisu više mogli držati visoki ritam. Pogotovo su domaći u igru uveli sve mlade snage koji su zaključili utakmicu s najvećom razlikom od 16 golova prednosti za konačnih 43:27.

Kod poražene Slavije je Damir Milošević postigao 8,a Dalibor Tomić 5 golova. U sastavu domaćih trener Tolić nije imao: Dragičevića, Rašića, Koppija, Šutala, Didića i Mateja Sarića. Najviše golova po 9 za Brod su zabili Ivan Janjić i Josip Sarić, dok su se Emil Okružnik 8 puta i Robert Filipović 7 puta upisali među strijelce. U ovom su susretu dobru minutažu imali mladi Brođani: Matija i Karlo Krznarić, David Bilić, Stjepan Babić, Marko Hrkač, Robert Jurić, Filip Lukenda i Antonio Borevković.

Rukomet u Starom Petrovom Selu ima dugu tradiciju te je tako klub nedavno obilježio 60. godina postojanja.

Nastavak prvenstva za rukometaše Broda počinje slijedeći vikend kada će 14. veljače gostovati u Koprivnici kod istoimenog domaćina koji se na ljestvici nalazi na pretposljednjem mjestu.

Premijer Plenković u posjetu Slavonskom Brodu i na 3. sjednici Savjeta za Slavoniju, Baranju i Srijem