Rukometaši Broda do važne pobjede u Belom Manastiru

Rukometaši Broda pobijedili su u 18. kolu 2. HRL - sjever Beli Manastir, izravnog konkurenta u borbi za opstanak i tako ga preskočili na tablici. Bila je ovo druga pobjeda u gostima i ukupno četvrta ovog proljeća, koja pokazuje kako brodski rukometaši puno bolje igraju u drugom dijelu sezone.

Autor: Krešimir Grčević | Datum objave: 08.04.2013

Rukometaši Broda opuštenije ulaze u susret. Kod rezultata 7:7, domaćin radi seriju 3:0 kojom prvi puta odlazi na +3, za vodstvo od 10:7. Tu razliku pogodaka, rukometaši Belog Manastira držali su do poluvremena, koje završava 19:15 u njihovu korist.

Gostujući rukometaši puno bolje ulaze u drugi dio susreta. Pojačali su igru u obrani i nastavili biti efikasni u napadu. Prednost domaćih dostignuta je u prvih 10 minuta nastavka. Nakon što je poveo 23:22, brodski sastav nije ispuštao prednost do kraja utakmice, koja je rasla do krajnjih 36:31. Najefikasniji kod pobjedničke ekipe bili su Josip Matičević s 13, Marko Didić s 8 i Mario Dragičević s 6 golova. Ovom pobjedom, RK Brod pomakao se na peto mjesto na tablici sa istim brojem bodova kao i četvrto Borovo, koje će ugostiti u subotu 13. travnja od 19 sati u dvorani Brod. Dobre igre ovog proljeća, poziv su za gledatelje da u što većem broju dođu na utakmicu i podrže naše rukometaše do nove pobjede.