Rukometaši Broda bolji od Nexea II

Nakon 4 odigrana kola u Drugoj ligi - istok rukometaši Broda imaju polovičan učinak od dvije domaće pobjede i 2 gostujuća poraza. U utakmici 4. kola Brođani su na domaćem terenu s 37:32 bili bolji od druge ekipe Nexea iz Našica u utakmici u kojoj se više igrao napad nego obrana. U takvoj igri domaći su se bolje snašli te došli do zaslužene pobjede.

Autor: Brodportal | Datum objave: 28.10.2020

Za razliku od posljednje domaće utakmice protiv Županje kada su pobjedu izborili s udarcem s 9 metara nakon isteka vremena, sada su rukometaši Broda imali mirniju završnicu. Rezultatski se čini da je ovih +5 na kraju za ekipu trenera Baranje bila nešto laganija pobjeda, međutim, konačni rezultat vara i ne pokazuje pravo stanje svega onoga što se događalo na parketu. Prvo poluvrijeme je u većem dijelu pripalo gostima, dok je drugo bilo na strani Brođana koji su drugu pobjedu u sezoni osigurali u posljednje 3 minute utakmice.

Premda su rukometaši Broda utakmicu otvorili s vodstvom od 2:0 u prvih 30. minuta prednost je više puta bila na strani mlade ekipe iz Našica. Najveću razliku gosti su imali do 3 gola, da bi se s 19:18 u korist druge ekipe Nexea otišlo na poluvrijeme. Nastavak je krenuo izjednačeno da bi golom Alajice u 39. minuti Brod nakon dugo vremena došao do vodstva jer im je posljednje bilo golom Simeona u 18. minuta za 10:9. Nakon toga ekipa trenera Baranje odlazi i na 4 gola viška, ali uporni Našičani stižu i stalno prijete. Kada bi se domaći malo odvojili, oni bi ubrzo stigli na gol ili 2 zaostatka. Tako se igralo sve do 3. minuta prije kraja kada je Okružnik kod 33:32 realizirao sedmerac, a do kraja su se Brođani uspjeli obraniti da bi Sarić s 2 gola i Rašić osigurali pobjedu s 37:32. Tako je na kraju završna serija od 4:0 rukometašima Broda donijela novu pobjedu. Prvo ime kod domaćih bio je rođeni Našičanin Davor Alajica koji je svojim sugrađanima zabio 11 golova. Uz njega su standardno dobri bili Josip Sarić s 8, Ivan Rašić sa 7 i Emil Okružnik s 5 golova.

U poraženoj drugoj ekipe našičkog Nexea izdvojila su se 3 igrača koja su postigla veliku većinu golova. Tako su po 9 puta domaću mrežu pogodili Petar Jarčević i Bruno Čuić, dok je Domagoj Janeski postigao 8 golova.

S ovom pobjedom rukometaši Broda nalaze se na 5. mjestu sa 4 osvojena boda koliko ima i četvrta Nova Gradiška i šesti Nexe. U slijedećem 5. kolu Druge lige – istok koje se igra 7. studenog rukometaši Broda gostovat će u Slatini koja se zajedno sa Đakovom nalazi na vrhu ljestvice sa svim pobjedama iz 4 odigrane utakmice.