RK Brod počeo pripreme za nastavak prvenstva

Rukometaši Broda odigrali su svoju prvu prijateljsko – pripremnu utakmicu za nastavak drugoligaškog prvenstva koje im počinje polovicom veljače.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 25.01.2015

Prvi protivnik bio je prvoligaš Županja koja se na zimskoj stanci u svom natjecanju nalazi na pretposljednjem mjestu sa 6 bodova, odnosno imaju 3 pobjede i 8 poraza. Sa Županjcima već godinama Brođani imaju odlične klupske odnose te se prije početka nove sezone i u zimskoj stanci igraju prijateljske utakmice, prva u Slavonskom Brodu, a uzvrat u pravilu u Županji. Prema očekivanju su gosti došli do pobjede od 37:30, dok im je ova utakmica bila druga u pripremama.

Cijelo su se prvo poluvrijeme oba kluba stalno izmjenjivala u vodstvima s tim što su jedni i drugi najveću prednost imali ne veću od 2 razlike. Tako se s minimalnih 17:16 za Županju otišlo na odmor, a izjednačeno se igralo do 45. minute. Tada gosti u narednih 5. minuta rade seriju od 4:0 te golom Džijana u 50. minuti imaju najvećih 6 golova razlike za 31:25. Kada su domaći u igru pred kraj uveli veliki broj juniora Županjci su otišli i na 8 golova prednosti da bi utakmica završila s konačnih 37:30.

Trener Tolić u ovom susretu nije mogao računati na: Dragičevića, Rašića, Koppija, Šutala i Didića. Kod Županje su po 7 golova postigli Perica Džijan i Domagoj Huber, dok je 6 puta mrežu domaćih pogodio Ante Duvnjak. U domaćem sastavu je prvo ime bio Robert Filipović s 9 golova, dok su po 7 puta odličnog Rajkovića svladali Ivan Janjić i Emil Okružnik.

U susretu između rukometaša Broda i Županje najslabiji dio bile su obrane što se vidi i prema broju ukupno postignutih golova. Zasluge pripadaju i vratarima, domaćem Danijelu Rajiču i pogotovo gostujućem Mladenu Rajković koji je osim u igri Brođanima obranio i nekoliko sedmeraca.

Bolje plaćen posao izvan struke?

Predsjednik Libanona dolazi posjetiti Malenu i Klepetana?

Nastavljena podvodna arheološka istraživanja u Savi na Poloju

SPORT

Pojačan Željezničar u novo prvenstvo 4. HNL - istok

Među Ljubičaste došli Vrhovac, Ćurković i Bandalo

Brođanin Oliver Mofardin do zlata na Svjetskom prvenstvu

Stjepan Vučković i Dražen Lozić pobjednici 14. Natjecana orača Brodsko-posavske županije

KUD “Vrbje” na “Petrijevačkim žetvenim svečanostima”, Melani Petrović pohvala za “Kraljicu žetve”