Riječani u dvorani Vijuš zabilježili zasluženu pobjedu - 79:63

U novoformiranu Jedinstvenu Hrvatsku košarkašku ligu kadeti Slavonskog Broda 1946 krenuli su s 2 poraza. U 1. kolu Brođani su sa 66:64 poraženi u Zadru u kojem su imali zadnji napad i pokušaj da tricom dođu do pobjede ili izbore produžetak, ali u tome nisu uspjeli. U 2. kolu na domaćem terenu kadeti Krunoslava Rimca ugostili su FSV iz Rijeke koji je sa 79:63 zabilježio zasluženu pobjedu budući je gotovo cijelu utakmicu bio u vodstvu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 15.01.2018

Nakon što su nesretno poraženi u Zadru u kojem su krajem treće četvrtine imali vodstvo od 10 koševa razlike za 53:43 što do kraja nisu uspjeli sačuvati, u 2. kolu na domaćem terenu protiv Riječana kadeti Slavonskog Broda 1946 nadali su se pobjedi. Međutim, do nje nisu došli budući su Brođani vrlo rano ostali bez svog važnog igrača Luke Špehara koji je u Zadru postigao 27 poena, dok je protiv Riječana do ozljede odigrao tek 10. minuta. Osim toga, kad su slobodna bacanja na 50% ili bolje reći 14 promašenih i kada se izgube 24 lopte, onda se ne može očekivati pobjeda.

Kadeti FSV-a su u 1. kolu u Rijeci teško poraženi od odličnog Splita koji će se uz Cedevitu boriti za 1. mjesto u ovoj ligi te su se oni na Vijuš došli iskupiti za taj domaći poraz u čemu su i uspjeli.

Od početka utakmice mladi Riječani bili su u vodstvo, da bi do prvog i jednog vodstva na utakmici kadeti Slavonskog Broda 1946 došli u 7. minuti za 10:9. Prva dionica je s 19.13 pripala gostima koji su u do poluvremena svoje vodstvo povećali na 39:29. Već u prvom poluvremenu Brođani su promašili 12 slobodnih bacanja te izgubili 11 lopti. U trećoj četvrtini FSV je u 24. minuti došao do najveće prednosti na utakmici za 50:33 košem Jakovca. Međutim, nakon toga domaći se dižu te se serijom od 11:0 vraćaju na samo 6 koševa zaostatka za 50:44 u 27. minuti. Uspjeli su se nešto kasnije u 32. minuti slavonskobrodski kadeti približiti i na 4 koša minusa kada je bilo 55:51 za Riječane. Međutim, tada najbolji gostujući igrači Bušljeta i Kolić svojim koševima rade seriju od 10:0 za 65:51 u 34. minuti. U preostalih 6. minuta do kraja utakmice domaći nisu uspjeli smanjiti te je susret završio s konačnih 79:63 za FSV. U pobjedničkoj ekipi je Mislav Kolić postigao 30, a Jan Bušljeta 20 koševa.

Kod kadeta Slavonskog Broda 1946 je Matko Jagar postigao 17, Branimir Stanković 12, a Marko Kremer 10 koševa.

U slijedećem 3. kolu Jedinstvene Hrvatske košarkaške lige kadeti Slavonskog Broda 1946 će na gostovanje u Zagreb kod Dubrave koja također nakon dvije odigrane utakmice ima 2 i to domaća poraza od Dubrovnika i Splita.