Remi Marsonije i Oriolika u županijskom derbiju

Županijski derbi 14. kola Treće HNL – istok između Marsonije i Oriolika iz Oriovca opravdao je očekivanja.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 31.10.2020

Bila je to utakmica koja je završila bez pobjednika 2:2 i u kojoj je moglo biti još pogodaka. Šteta je što nije bilo gledatelja s obzirom da je ovo bio jedan od boljih međusobnih susreta između Brođana i Oriovčana. Naravno da su gosti zadovoljniji s bodom kojeg su prema prikazanom i zaslužili te su prvi koji su ove sezone sa Stadiona uza Savu odnijeli bod.

Nije moglo bolje početi za Oriolik koji je već u 1. minuti došao do vodstva kada je Đerek ubacio s desne strane, a pred golom Stahović matira Memovića za 0:1. Bio je to hladan tuš za domaće koji su nakon toga krenuli po poravnanje i dočekali ga u 24. minuti. Begić je iz slobodnog udarca ubacio pred gostujući kazneni prostor, lopta je došla do Jašarevića koji ju vraća pred gol, a tamo je na pravom mjestu Bungić koji svojim 3. golom u sezoni pogađa za 1:1. Mogao je Živić u 39. minuti dovesti Marsoniju u vodstvo nakon što je zaobišao vratara Zebu, ali nije uspio uputiti loptu u prazan okvir gola. U istoj minuti Živić se iskupio za taj promašaj. Bungić je izveo aut, lopta je došla do Bundavice koji je uspio svojom upornošću progurati loptu do Živića koji zabija svoj 4. gol u prvenstvu za vodstvo Marsonije od 2:1 s kojim se otišlo na poluvrijeme. U nastavku su prvi veliku prigoda za 3:1 imali domaći u 55. minuti. Naime, Bungić je proigrao Vranešića, a ovaj je idealno ubacio pred gol za Bačića koji iz blizine nije zahvatio loptu kako bi ju poslao u mrežu. Samo minutu nakon toga stiže kazna na drugoj strani. Đerek i Jurić krenuli su u akciju nakon koje je Stahović ubacio za Batala, a ovaj svojim 6. golom u sezoni Orioliku donosi 2:2.

Nakon što je Batalo poravnao na 2:2 Marsonia je u 62. minuti mogla do novog vodstva kada je Begić poslao dobru loptu za Bačića koji se nije snašao te ga je Kuzmić uspio omesti i spasiti svoju mrežu. Gosti su u 67. minuti od suca Plantosara iz Darde tražili kazneni udarac nakon što je odlični Batalo pao pred golom nakon još jednog odličnog proigravanja Gorana Jurića, međutim, glavni sudac samo je odmahnuo rukom. Mladi Đurković je za domaće u 76. minuti pokušao ugroziti Zebu koji je na mjestu i brani njegov dobar udarac. Na drugoj strani je i Memović siguran nakon novog udarca Batala kojeg je proigrao Kuzmić. Posljednju prigodu za Marsoniju imao je Bungić u 87. minuti kada je njegov udarac nakon ubačaja Blagojevića obranio vratar Zeba te je ostalo Marsonia – Oriolik 2:2.

Kod Marsonije se očito osjeti umor od non – stop igranja i moralo je jednom sve to doći na naplatu i na domaćem terenu na kojem nakon 7 uzastopnih pobjeda prvi puta nisu uzeli sva 3 boda. Gosti iz Oriovca došli su bez imperativa te su zasluženo osvojili bod te su pokazali da njihovi odlični rezultati u ovoj sezoni nisu slučajni.

Oprez u sezoni grijanja: neispravni dimnjaci i instalacije znaju prouzročiti materijalne štete i fatalne ishode