Remi KK Dara i Sport Bara

Na gradskim bazenima Vijuš odigrano je 3. kolo Brodske Amaterske Vaterpolo lige BAVL. U prvoj i najzanimljivijoj utakmici kola sastali su se KK Dar i Sport Bar.

Autor: Brodportal | Datum objave: 03.12.2018

Nakon što je Sport Bar, kojeg su predvodili iskusni Bičanić i Klem i mladi Duspara, vodili cijeli susret i držali utakmicu pod kontrolom, uporni i strpljivi sastav KK Dar, sa izvrsnim Hercegom i Franićem i lucidnim potezima Grgurića, u zadnjim sekundama susreta došli do zasluženog poravnjanja rezultata 7:7.

Kod Sport Bara se ipak osjetio izostanak Saše Puače i pogotovo vratara Antuna Tominovića tako da podjela bodova i nije nekakvo veliko iznenađenje. Nakon njih, u bazen su skočili X Team i favorit prvenstva VK Budainka. X Team se držao prvo poluvrijeme na malom zaostatku, ali početkom drugog poluvremena trokut Krijan-Berezovski-Jarić ubacuje u višu brzinu, tako da mlada momčad X Teama sa Čačićem i Blaževićem nisu mogli više, nego upisati častan poraz od 14:7 s obzirom na jakost VK Budainke koji su na taj način potvrdili status favorita.

Drugi favorit, iskusni Brodski Homeri, opravdala je taj naziv sigurnom izvedbom protiv Nine Hebrang. Podcjenivši momčad Nine Hebrang sa Bitunjcem i Galićem, Brodski Homeri su se trgnuli početkom nastavka, te Kuzmić, Basara i posebno Ivan Kristijan utakmicu sigurno priveli kraju sa rezultatom 8:3. Valja istaknuti da se idući vikend igra derbi prvenstva između dvije do sada neporažene momčadi VK Budainke i Brodskih Homera te već sada znamo da će ljubitelji vaterpola doći na svoje.