Prvi domaći poraz rukometašica Brod

Rukometašice Broda nakon što su u dosadašnjem dijelu prvenstva Druge lige – sjever zabilježile obje početne pobjede i to na domaćem parketu protiv druge ekipe Bjelovara i osječke Olimpije, sada je stigao i prvi poraz u Sportskoj dvorani Brod.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 25.10.2020

Naime, u 4. kolu rukometašice Đurđevca koje su najavile borbu za naslov i 1. mjesto došle su do pobjede s 28:23 protiv Brođanki koje nisu odigrale kao u prva 2 susreta. Naravno da se nešto pita i protivnika s druge strane, dok je Đurđevac puno kvalitetniji od Bjelovarčanki i Osječanki. To pokazuje i njihov pogled na prvenstvenu ljestvicu na kojoj se djevojke trenera Vladimira Suvajca nalaze na 2. mjestu sa svih 6 bodova iz 3 odigrane utakmice.

Gošće iz Đurđevca utakmicu su otvorile sa 6:1 i 7:2, da bi domaće malo po malo počele smanjivati njihovu prednost. Kod 12:7 u 22. minuti za gošće, Brođanke rade seriju od 5 golova i dolaze do poravnanja na 12:12, da bi ipak Đurđevac na poluvrijeme otišao sa 14:13. U nastavku se sve do 40. minute igra izjednačeno, a onda se gošće odvajaju i odlaze na 25:19 što su do kraja sačuvale za konačnu pobjedu s 28:23. U svemu tome Brođanke su imale svojih pogrešaka kao i osječki suci Ivan Jurić i Luka Stojnović koji nisu imali isti kriterij i nisu bili na razini utakmice. Kod Đurđevca je daleko prvo ime bila Lea Pavlović s 11 golova, dok se Anamarija Mikulić 5 puta upisala među strijelce.

U sastavu rukometašica Broda je Antonela Kvolik zabila 10 golova, dok su Lucija Čondić i Rea Kruljac svaka po 4 puta pogodile protivničku mrežu.

Na ljestvici u Drugoj ligi – istok rukometašice Broda nalaze se na 5. mjestu te imaju polovičan učinak od dvije pobjede i isto toliko poraza. U 5. kolu Brođanke danas od 17 sati gostuju u Vinkovcima kod istoimene ekipe koja je od ove sezone ušla u ovaj rang natjecanja.