Prvi domaći poraz nogometaša Marsonije od Vuteks Sloge u najgorem trenutku

Kriza igre i rezultata nogometaša Marsonije se nastavlja. U 28. kolu Treće lige – istok Brođani su doživjeli novi šok i gubitak bodova, ali prvi puta ove sezone na domaćem terenu. Bolja od njih bila je Vuteks Sloga iz Vukovara koja je cijelu utakmicu bila u podređenom položaju te se dobro branila, a onda pred kraj uspjela postići gol za veliku pobjedu s 1:0.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 13.05.2021

Sada je već postalo uobičajeno da se ovoga proljeća iz gostujuće svlačionice Stadiona uz Savu nakon utakmice čuje pjesma i slavlje protivničke ekipe. Tako su bod ove sezone slavili prvo Oriolik još u jesenskoj polusezoni te u proljetnom nastavku Kutjevo i Vihor iz Jelisavca, a sada i sva 3 boda Vuteks Sloga. Gosti iz Vukovara uz svog gradskog suparnika su najuspješnija ekipa ovog proljeća koja je do utakmice protiv Marsonije osvojila 22 boda. S druge strane Marsonia je ovog proljeća upisala samo 12 bodova, dok joj je ovaj poraz od Vuteks Sloge treći u nizu. Još više je zabrinjavajuće da momčad Braslava Ostojića u posljednja 3 poraza nije postigla pogodak. Za Vukovarce je ovo 8 pobjeda u nastavku prvenstva u 11 utakmica, a 4. u gostima za nastavak borbe za ostankom u ligi.

Poznato je da Marsonia ako u ranom dijelu utakmice postigne pogodak, onda je pitanje koliko će lopti završiti u protivničkoj mreži. Što utakmica odmiče, a protivnik drži nulu, to su njihovi izgledi veći za osvajanjem boda ili bodova. To se najbolje vidjelo i u ovoj utakmici, dok je do prve prigode u 5. minuti došao mladi Đurković, ali je šutirao malo pokraj gola. Naravno da je Marsonia od početka stisnula goste na njihovoj polovici terena i tražila je vodeći pogodak. Pritom je ostalo prostora u obrani što je zamalo iskoristio bivši junior Crvene zvezde visoki Mađar Saša Popin  koji je na ubačaj bivšeg igrača Marsonije Adnana Vranešića promašio veliku prigodu. Nakon toga Brođani nastavljaju svoju invaziju prema golu Vuteks Sloge na kojem je odlično prvog vratara Nikolu Ilinčića zamjenio Gruzijac Artur Mkrtichyan koji je zaustavio niz udaraca koje su prema njemu uputili: Živić, pa Mišić i vrlo dobri Benić. Bilo je i onih nepreciznih pokušaja poput Balentovićevog u 41. minuti nakon dodavanja Mišića, a posljedju prigodu u prvom poluvremenu imala je Marsonia preko Benića koji je iz slobodnog udarca šutirao malo pokraj gola. U nastavku su Brođani još više stisnuli goste u njihov kazneni prostor, dok je trener Ostojić u igru uveo 4 ofenzivna igrača i to: Jašarevića, Kokanovića, Bačića i Bungića. Teško je nabrojati sve te pokušaje Bijelo - crnih, a uza sve to gosti su se odlično branili u užoj obrani, dok je gruzijski vratar na golu Vuteks Sloge bio na pravoj streljani. Svi ti napadi Marsonije nisu bili tečni. Previše se kompliciralo i čekalo u traženju boljih riješenja, a i kada bi se složila dobra prigoda izostala bi realizacija kao u 79. minuti u situaciji u kojoj se našao Bungić. Imao je napadač Bijelo – crnih iz Gornjih Bogićevaca još jednu dobru prigodi u 85. minuti kada je na dodavanje Jašarevića za malo promašio okvir gola. Kada je službeni spiker rekao da je Đakovo Croatia u Belišću izjednačila na konačnih 2:2 nogometaši Marsonije još više su u samoj završnici krenuli prema golu Vuteks Sloge koja je to iskoristila u 93. minuti preko pričuvnog igrača Igora Tunjića Lukića kojeg je proigrao Stefan Bingulac, a ovaj je svladao Memovića za 0:1. Ostalo je još vremena do kraja i domaći su u tom periodu uspjeli složiti još jednu prigodu, ali je Jašarevićev udarac zaustavio Gruzijac te su tako važna 3 boda otišla Savom prema Dunavu i Vukovaru, a samim time i ambicije Brođana ove sezone.

Do kraja ove sezone nogometaši Marsoniije imaju još 6 utakmica i to po 3 domaće i gostujuće u kojima će tražiti što bolji plasman, dok će cilj biti osvajanje Županijskog kupa koji bi bio mali melem na ranu u ovoj ne baš uspješnoj sezoni.