Prvi domaći poraz košarkaša Slavonskog Broda 1946

Nakon 4 uzastopne domaće pobjede košarkaši Slavonskog Broda 1946 doživjeli su prvi poraz ove sezone u dvorani Vijuš. Bolja od njih u 12. kolu bila je Županja koja je iskoristila sve promašaje i pogreške Brođana te je slavila pobjedu sa 73:69. Imali su igrači trenera Norca svoju prigodu u ovom susretu u kojem su uz malo više preciznosti morali do pobjede.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 12.02.2018

Odlično su košarkaši Slavonskog Broda 1946 ušli u utakmicu te su nakon prve četvrtine imali vodstvo od 28:14. Nakon toga za prvih 6. minuta u drugoj dionici Županja radi seriju od 15:0 te dolazi do svog prvog vodstva od 29:28. Do poluvremena se igra izjednačeno, a onda na samom kraju Sekulić tricom sa zvukom sirene postavlja 38:33. Slično se nastavilo i  u trećem periodu u kojem su gosti bili u stalnoj, ali minimalnoj prednosti od 53:51. S tim se rezultatom ušlo u posljednju četvrtinu, a ključan dio dogodio se u 33. minuti kod rezultata 58:58. Tada je najbolji domaći strijelac Krešimir Bradić zaradio 5. osobnu zbog koje je morao izaći iz igre, dok je 4 osobne imao i drugi najučinkovitiji domaći igrač Mark Sekulić. To su Županjci iskoristili te su na kraju došli do pobjede sa 73:69.

Premda je Županja u posljednjih 5 minuta imala prednost i do 7 razlike, Brođani su pred kraj tricom Marinčića došli na 67:69, ali je već u slijedećem napadu na isti način uzvratio mladi gostujući igrač Mičanović. U posljednju minutu Županjci su ušli sa 72:69, a domaći nisu realizirali 2 uzastopna napada preko Stojsavljevića i Marinčića nakon što su se prethodno obranili. Tako su gosti uzeli ponuđeno.

U domaćem sastavu je Bradić postigao 22, a Sekulić 13 koševa te su oni bili premalo kako bi se pobijedila Županja. Za Brođane je igrao i veteran Igor Kovačević koji premda ima 46. godina još uvijek može biti konkurentan. Upravo je on je pred kraj kada nije bilo Bradića i Sekulića igra sa 4 juniora te im je malo nedostajalo i za pobjedu.

Kod košarkaša Županje je prvo ime bio Josip Mitrović s 23 koša, dok je Anton Mičanović ubacio 14, Ivan Erslan 13, a kapetan Ivan Stjepanović 12 poena.

Za Županju je pobjeda na Vijušu bila treća u sezoni u gostima, međutim, oni imaju i 3 domaća poraza pa su sve to kompenzirali. Stoga su oni nakon ovog kola na omjeru od 5 pobjeda i isto toliko poraza, dok je Slavonski Brod 1946 na omjeru 4-6. U slijedećem kolu brođani neće igrati budući su slobodni, a onda će 3. ožujka na gostovanje u Vinkovce, dok imaju i domaću neodigranu protiv Požege.