Prvi bod rukometašica Broda u ovoj sezoni

U natjecanju Druge lige - sjever rukometašice Broda iz 4. kola imaju samo 1 bod i to osvojen u prošlom kolu na domaćem terenu protiv vodeće Zeline.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 27.10.2017

Svakako da dosadašnji učinak Brođanki nije realan te one kad su u kompletnom sastavu mogu pobijediti svaku ekipu u ovoj ligi. To se najbolje vidjelo u 4. kolu kada je sastav trenera Darka Celnera za malo svladao vodeću Zelinu protiv koje je bilo 22:22 premda su domaće te koje su se spašavale od poraza.

Protiv vodeće Zeline rukometašice Broda odigrale su jednu vrlo dobru utakmicu u kojoj su mogle doći i do pobjede, ali su bile blizu još jednog poraza. Podjela bodova je najrealnija premda je trener Brođanki Darko Celner u ovom susretu imao problema s ozljedama igračica. U ovom susretu nije niti nastupila Marija Bodrožić – Selak, dok su se tijekom utakmice ozlijedile Ana Rubila i Erika Štefanović kao i Antonela Kvolik. Još kada se uzme u obzir da su domaće već od 17. minute bile bez važne igračice u obrani Eme Groznice koja je vrlo brzo zaradila 3 isključenja, odnosno crveni karton, onda je bod protiv Zeline vrlo dobar.

Imale su gošće iz Zeline od početka prednost koja je bila od jednog do 2 gola, da bi u 15. minuti rukometašice Broda s 8:7 prvi puta na utakmici došle u vodstvo.  Do poluvremena su domaće bolje te je nakon prvih 30. minuta bilo 13:10 u korist djevojaka trenera Celnera. U cijelom drugom poluvremenu Brođanke su imale prednost, dok je Zelina stalno prijetila i bila blizu. U posljednjih 10. minuta ulazi se s vodstvom Broda od 21:19, da bi nakon toga s 2 gola Jelene Ćosić i jednim Ivane Kranjec gošće iz Zeline dvije minute prije kraja došle do prvog vodstva u drugom poluvremenu s 22:21. Minutu prije kraja za domaće nakon dobre akcije pogađa Andrea Daidžić za 22:22, dok je Zelina imala napad za pobjedu, međutim, pokušaj Mihaele Nečić obranila je odlična na golu Broda Katarina Grbešić.

U sastavu Zeline su po 7 golova dale Matilda Mrazović i Ivana Kranjec. Kod rukometašica Broda uz sjajnu Katarinu Grbešić koja je imala 17 obrana vrijedi izdvojiti Silviju Mitrović koja je postigla 9 golova, dok se do nje 3 puta među strijelce upisala Andrea Daidžić, međutim, njen posljednji gol bio je vrijedan za bod protiv vodeće Zeline.

Na ljestvici je Zelina i dalje u vodstvu te je jedina ekipa u ligi bez poraza. S druge strane rukometašice Broda su uz Đurđevac jedine do sada bez pobjede, ali barem Brođanke imaju bod te su ispred Đurđevca koji ima sva 4 poraza. U slijedećem kolu ovog vikenda sastav trenera Celnera će na gostovanje kod druge ekipe Bjelovara.

Policija: mi smo uvijek uz vas, čuvamo vas, a tako vi čuvajte nas!