Prva pobjeda Svačića u Trećoj NL – istok

U susretu klubova iz donjeg dijela na prvenstvenoj ljestvici Treće lige – istok nogometaši Svačića u Starom Slatiniku su sa 4:2 bili bolji od Kutjeva.

Autor: Brodportal | Datum objave: 06.09.2022

Bila je to vrlo sadržajna utakmica u kojoj se imalo što vidjeti. Za Narančaste je najvažnija prva pobjeda u prvenstvu s kojom su na ljestvici skočili u sredinu poretka, dok je Kutjevo ostalo na samom dnu bez osvojenog boda.

Prije međusobne utakmice između nogometaša Svačića i Kutjeva, obje momčadi lovile su prvu pobjedu u novom prvenstvu Treće lige – istok. Narančasti su u 1. kolu na domaćem terenu poraženi od Valpovke te su se htjeli iskupiti za taj gubitak bodova, dok su u 2. kolu kod požeške Slavonije u Pleternici osvojili bod. S druge strane Kutjevo je na početku prvenstva uvjerljivo poraženo u Županji, a onda u 2. kolu na svom terenu minimalno izgubili utakmicu od gostiju iz Kneževih Vinograda. Momčad Marija Tadića u ovom susretu bila je bolja te je zabilježila prvu pobjedu u novoj sezoni sa 4:2 u jednoj vrlo sadržajnoj utakmici.

Gledatelji koji su bili na utakmici mogli su vidjeti 6 golova, 3 crvena kartona, dvije vratnice i nekoliko promašenih prigoda od kojih su ih više imali nogometaši Svačića. Na žalost po goste iz Kutjeva za njih i Karla Antunovića loše je počelo. Naime, već u 1. minuti u jednom skoku sa Stjepanom Stubičanom mladi napadač gostiju ostao je ležati zbog ozljede diska na kralježnici koji se pomaknuo za 25 %  te je kasnije prevezen u slavonskobrodsku bolnicu na daljnju obradu.

U prvoj pravoj prigodi nogometaši Svačića došli su do vodstva. Igrala se 12. minuta u kojoj je Ivan Vrhovac sjajno ubacio za Tomislava Žuljevića koji je iz ovakvih situacija neumoljiv za 1:0. U jeku dominacije Narančastih gosti iz Kutjeva uspjeli su izjednačiti na 1:1 u 21. minuti preko mladog Mateja Iličića koji je na dodavanje Josipa Budimira baš u 1. minuti zamijenio ozlijeđenog Karla Antunovića. Nakon toga, najbolji domaći napadač Tomislav Žuljević našao se u nekoliko izglednih prigoda iz kojih nije svladao vrlo dobrog mladog vratara Kutjeva Tina Ujevića. Gostujući vratar u tom periodu bio je na mukama, ali je u pojedinim situacijama imao i malo sreće jer prije svih Žuljević nije bio precizan. Ključan trenutak dogodio se u 45. minuti kada je Žuljević dobio loptu od Ivice Pavića i krenuo je sam prema Ujeviću, srušio ga je Filip Nemec koji je od suca Domagoja Kurtovića iz Osijeka dobio izravni crveni karton. U ovoj situaciji gosti su protestirali ne zbog crvenog kartona, već su smatrali da se Žuljević nalazio u zaleđu. Slobodnjak je izveo Stjepan Stubičan koji je pogodio vratnicu te se s 1:1 otišlo na poluvrijeme. U 50. minuti ponovno se Žuljević našao pred golom Kutjeva, ali je Ujević izbacio u korner. Iz kuta za Svačić odlično ubacije Ivan Božić koji je sjajno pronašao svog kapetana Stubičana, a ovaj je precizan za novo vodstvo domaćih sada s 2:1. Sve je mogao riješiti Žuljević u 60. minuti, međutim, na dodavanje Ivana Krizmanića nije bio precizan. Brojčane snage na terenu izjednačene su u 68. minuti kada je Krizmanić zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Na 3:1 momčad Marija Tadića podiže u 72. minuti kada je ponovno Božić iz kornera naciljao Stubičana koji je još jednom precizan za svoj drugi gol na utakmici. Nogometaši Kutjeva se ne predaju te u 78. minuti preko Ivana Jakeševića smanjuju na 3:2 nakon što je asistenciju upisao Brazilac De Souza Matheus. Vrlo brzo gosti su ostali i bez Ivana Bandala koji je u prodoru zaustavio Nižića za svoj drugi žuti, odnosno crveni karton. Utakmicu je golom otvorio Žuljević, pa ju je i zatvorio u 86. minuti. Naime, iz slobodnog udarca Ujević je odbio pokušaj Stubičana, a u nastavku akcije Žuljević se dobro snašao za 4:2. Mogao je igrač utakmice Stjepan Stubičan u 89. minuti postići i svoj treći pogodak, ali je nakon novog ubačaja Ivana Božića iz kornera sada po drugi put na utakmici pogodio vratnicu.

S ovom pobjedom Svačić je skočio na 8. mjesto te imaju 4 boda, dok ih u slijedećem kolu čeka gostovanje u Dardi. Nogometaši Kutjeva jedini su uz Čepin koji u prva 3 kola nisu došli do boda, a nova prigoda im je u nedjelju na domaćem terenu protiv Oriolika iz Oriovca.