Prva pobjeda Slavonca iz Bukovlja na domaćem terenu

Nakon 7 kola bez osvojena 3 boda nogometaši Slavonca iz Bukovlja došli su do svoje druge pobjede u ovoj sezoni Treće lige istok.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 11.10.2020

Ono što je za momčad trenera Marija Petrovića još važnije je to što je zabilježen prvi uspjeh na domaćem terenu. Naime, u 11. kolu Crveni su u Bukovlju s 2:1 bili bolji od Kutjeva u susretu u kojem su obje ekipa promašile nekoliko izglednih prigoda, međutim, pobjeda domaćih je sasvim zaslužena.

Bila je to utakmica 2 kluba koja se nalaze u donjem dijelu tablice s tim da je Kutjevo na 15. mjestu imalo bod više od svog domaćina iz Bukovlja. Naravno da je Slavonac nakon ove pobjede preskočio na prvenstvenoj ljestvici upravo klub iz grada vina kao i novogradišku Slogu. Obje ekipe nisu nastupile kompletne te su jednima i drugima izostala po 3 igrača iz prve postave. Puno bolje i sadržajnije bilo je drugo poluvrijeme, dok je Slavonac imao vodstvo od 2:0, da bi gosti iz Kutjeva pred kraj samo ublažili poraz na konačnih 2:1.

U svojoj prvoj pravoj prigodi na utakmici Slavonac je u 14. minuti došao do vodstva. Jandrlić je prošao po lijevoj strani, ubacio pred gol, a na prvoj vratnici je odlično reagirao Sremac koji je između vratnice i vratara Jurgana poslao loptu u mrežu za 1:0. U prvom poluvremenu nije bilo puno prigoda, dok se minutu prije odlaska na odmor Smojvir našao u dobroj situaciji na ubačaj Krizmanića, ali napadač Kutjeva nije bio precizan. U nastavku prvi ponovno prijete gosti preko Banića koji je u 49. minuti prebacio okvir gola. Nogometaši Kutjeva traže poravnanje, dok su veliku prigodu imali u 68. minuti preko Jakševića koji je zaobišao vratara Barukčića, a na gol crti je Jandrlić uz pomoć vratnice spasio siguran pogodak i poravnanje te je loptu izbacio u korner. Nakon ubačaja iz kuta nova velika prigoda za Kutjevo, ali domaći vratar Barukčić ispod vratnice izbacuje pokušaj Alijeva. Sličnu situaciju imao je Letica na drugoj strani u 75. minuti kada je nakon kornera kojeg je izveo Padrić šutirao malo preko gola. Bila je to najava povećanja vodstva Crvenih iz Bukovlja kada je sada Sremac nakon gola upisao i asistenciju za strijelca Padrića. Gotovo je drugi pogodak domaćih kopija prvog i ponovno je on postignut na prvoj vratnici. Mogao je Padrić u 80. minuti postići svoj drugi gol, ali ga je u tome spriječila greda. Minutu nakon toga Kutjevo je moglo smanjiti na 2:1, ali Banić nije bio dovoljno precizan. Imao je i nešto kasnije Stojanac dobar pokušaj iz slobodnog udarca, ali je šutirao malo pokraj gola. Sav taj mini pritisak i promašene prigode gostiju urodile su plodom u 84. minuti kada je Ante Budimir ubacio za Smojvira, a ovaj je napokon matirao Barukčića za samo smanjenje rezultata na 2:1.

Prema tome već ovog utorka Kutjevo na svom terenu u odgođenoj utakmici iz 2. kola na svom terenu dočekuje Marsoniju, dok će za vikend na gostovanje u Jurjevac kod Zrinskog. Slavonac nema utakmicu preko tjedna, već ga za vikend čeka gostovanje kod vrlo dobrog Vukovara.

Kako su se do sada škole snašle u covid situaciji?