Prva pobjeda košarkašica Broda na Savi, vrijedan bod malonogometaša Broda 035

Košarkašice Broda na Savi napokon su došle do svoje prve pobjede u ovogodišnjem prvenstvu Prve lige.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 09.12.2018

Brođanke su s 59:50 u dvorani Vijuš u utakmici 9. kola pobijedile Podravac iz Virja. Bio je to pravi derbi začelja dvije ekipe koje su puno griješile, ali i promašivale, međutim, bilo je i dobrih poteza. Prije svega od strane dvije najistaknutije domaće igračice Mihaele Lazić i Edite Poljac. Njih dvije zajedno su postigle 9 trica te su obje imale kombinirano 15 sokova. Lazić je uz 8 skokova imala 6 dodavanja i 4 trice za 28 koševa, dok je Edita Poljac svih svojih 15 poena ubacila iz 5 trica. Uz njih dvije istaknula se i Tea Josipović koja je uz 9 koševa imala čak 19 skokova.

Malonogometaši Broda 035 s neugodnog gostovanja iz Šibenika vratili su se s bodom. Naime, Brođani su u 10. kolu Prve lige protiv  Crnice odigrali bez pobjednika 2:2, dok su 2 puta morali stizati vodstvo domaćina koji se na ljestvici nalazi među prvih 5 ekipa u ligi. Domaće vodstvo u 12. minuti poništio je mladi Ivan Ivanagić koji je zabio za 1:1. U nastavku je Crnica došla i do novog vodstva koje je bilo sve do posljednje minute. Kada se činilo da će sva 3 boda ostati u Šibeniku Almedin Bundavica je svojim 7. golom u ovoj sezoni Brodu 035 donio vrijedan bod za konačnih 2:2. Prema ukupnoj statistici obje ekipe bile su poravnate prema upućenim udarcima prema golu i u okvir gola, dok su vratari na obje strane imali po 12 obrana.

Jedino uspješni ovog vikenda od gradskih prvoligaša nisu bili stolnotenisači Obrtničke škole Brod koji su u posljednjem 9. kolu HEP Superlige sa 4:1 poraženi u Varaždinu od aktualnih prvaka Starra. Jedini bod za Brođane ostvario je Dominik Zeljko, dok je Josip Arbanas u svom meču poražen s 3:2. Igra ekipe trenera Latinovića i svi mečevi bili su vrlo zanimljivi te je Obrtnička škola Brod vodećoj i neporaženoj ekipi prvenstva pružila sasvim dobar otpor.