Prva ovosezonska pobjeda Marsonije

Treća – sreća bila je za nogometaše Marsonije koji su u 5. kolu SuperSport Druge lige protiv Trnja iz Zagreba došli do prve pobjede u sezoni i to sa 4:2.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 17.09.2022

Na taj način je novi trener Bijelo – crnih Dario Damjanović debitirao s pobjedom na klupi Brođana koji su se s ova 3 boda malo dignuli s dna ljestvice. Prije samo 3 mjeseca preko Trnja se Marsonia kroz kvalifikacije probila do Druge lige u kojoj je baš protiv iste momčadi zabilježila i prvu pobjedu u novoj sezoni. Osim 6 golova gledatelji su vidjeli veliki broj prigoda na obje strane, dok su obje momčadi mogle postići još golova.

Vrlo brzo već u 11. minuti debitant u sastavu Marsonije Dominik Jergović izborio je kazneni udarac nakon što ga je pred golom Trnja srušio mladi Antonio Vidović. Sudac Jasmin Horvat iz Varaždina pokazao je najstrožu kaznu koju je sigurno realizirao Selmir Mahmutović za vodstvo Brođana od 1:0. Nakon toga je Trnje pokušavalo preko vrlo dobrog Karla Dobrilovića, dok su uz njega domaćem vrataru Karlu Krijanu još prijetili Vanja Šare i Marko Bibić. U obrani Bijelo – crnih nije bilo stopera Mislava Dogana i to se vidjelo u igri domaćeg posljednjeg reda koji nije bio previše siguran. Svakako da je i težak teren otežavao razvijanje igre te su stoga igrači morali biti jako oprezni iz razloga što su pogreške bile lako moguće. Mogla je Marsonia u 32. minuti udvostručiti svoju prednost kada je nakon ubačaja Sivrića iz dobre pozicije Mahmutović poslao loptu preko gola. Na drugoj strani u 42. minuti Bibić je u prigodi za poravnanje, međutim, Krijan čuva bliži kut. Kada se činilo da će se s 1:0 za Marsoniju otići na odmor dogodio se najljepši trenutak na utakmici. U 45. minuti udarac Sivrića odbio je vratar Trnja Dean Vujinović, lopta je došla do Ermina Huseinbašića koji je sjajnim udarcem lijepo pogodio za 2:0. Nakon ovog gola vidjelo se koliko Huseinbašić znači Brođanima jer ga nije bilo 3 kola, a sada se vratio nakon ozljede. U drugom poluvremenu prvi su u prigodi gosti i to Patrick Kesse koji nije stigao na ubačaj Šare. Bila je to dobra situacija za smanjenje rezultata koje se dogodilo vrlo brzo i to u 51. minuti. Udarac Domagoja Ninčevića odbio je Krijan, natrčao je Kesse koji nije imao težak zadatak poslati loptu u mrežu za 2:1. Samo dvije minute nakon toga Marsonia podiže na 3:1. Igrala se 53. minuta u kojoj je Silvio Mihić poslao dobru dubinsku loptu za Mahmutovića kojem prvi pokušaj brani Vujinović, međutim, napadaču domaćih odbila se lopta koju on iz drugog pokušaja šalje u mrežu za svoj drugi gol na utakmici, a ukupno 3. u sezoni. Mahmutović je i u kvalifikacijama Trnju postigao 2 gola, dok je sada 3 mjeseca kasnije ponovio isto. Sve su domaći riješili u 63. minuti kada su Mahmutović i Mihić izmjenili uloge. Naime, dvostruki strijelac sada je bio dodavač za Silvija Mihića koji je svojim prvim golom u sezoni podigao vodstvo Marsonije na 4:1. Momčad Trnja niti tada nije se predavala te je igrala dobro, dok su se domaći zadovoljili s uvjerljivim vodstvom. Tako su gosti imali pokušaje preko: Kessea i Beloše – Fijana, dok je Karlo Prpić Bosanac pogodio spoj grede i vratnice. Vrlo dobri Ninčević probao je u 83. minuti, ali je Krijan to odbio. Nogometaši Trnja bolju igru u završnici utakmice okrunili su golom koji je postigao kapetan Denis Ceraj. On je ubačaj Luke Šinka pospremio u donji lijevi kut nemoćnog Krijana za 4:2. Mogla je Marsonia u 93. minuti postići i 5. pogodak ali je Igoru Prijiću nakon dodavanja Mahmutovića udarac obranio Vujinović te je ostalo Marsonia – Trnje 4:2.

Tako je Marsonia nakon početna 4. kola u kojima je osvojila 1 bod i postigla samo 2 gola sada u samo jednoj utakmici zabila 4 pogotka te je upisala prva 3 boda. Ujedno je Trnje nakon 3 utakmice u kojima nisu poraženi sada nakon gostovanja u Bjelovaru u 1. kolu doživjelo i drugi gubitak bodova u sezoni. U slijedećem kolu Trnje u Zagrebu dočekuje Opatiju, a Marsonia će na gostovanje u Poreč kod Jadrana.