Prva domaća pobjeda sibinjske Mladost u ovoj sezoni

Tek u svom šestom pokušaju nogometaši Mladosti došli su do pobjede na svom domaćem terenu u ovogodišnjoj sezoni MŽNL Brod / Požega.

Autor: Brodportal | Datum objave: 12.11.2020

U pretposljednjem 12. kolu Sibinjci su s 3:1 bili bolji od Kaptola koji je imao vodstvo i niz prigoda koje nije iskoristio. Nakon pet domaćih uzastopnih poraza iz isto toliko odigranih utakmica Mladost je napokon upisala toliko željenu pobjedu na svom terenu u jednoj vrlo sadržajnoj utakmici.

Da nogometašima sibinjske Mladosti odgovaraju klubovi s područja Požeško – slavonske županije pokazala je i ova utakmica. Naime, sve 3 dosadašnje pobjede ekipa trenera i igrača Miroslava Stefanovića zabilježila je u gostima protiv Požege, Kuzmice i u prošlom kolu u Jakšiću. U posljednjem susretu na domaćem terenu u ovoj godini domaća Mladost s pobjedom je htjela potvrditi pobjedu iz Jakšića te prekinuti niz od pet domaćih uzastopnih poraza. Na kraju su Sibinjci u tome uspjeli te su protiv vrlo dobrog Kaptola došli do pobjede s 3:1.

Već u 5. minuti Mladost iz Sibinja imala je kazneni udarac nakon što je na ubačaj Gavrana lopta u ruku pogodila Vasića, a sudac Dobraš pokazao je na najstrožu kaznu. Gavran je odlučio izvesti kazneni udarac kojeg je Romić obranio, dok je odbijena lopta došla do Kladarića koji ju šalje pokraj gola. Malo kasnije u 12. minuti Kaptol ima prigodu za vodstvo, ali udarac Filipa Matića sjajno brani Kristijan Brkić na golu Mladosti. Samo 2. minute nakon toga sudac Dobraš dosuđuje i drugi kazneni udarac, ovoga puta za goste. Vrbanić je pred svojim golom srušio Pavelića za opravdano dosuđeni 11.-erac. Domaći vratar Brkić pročitao je stranu, ali je udarac Romšteina bio jak te je završio u mreži za 0:1. Mogla je ekipa trenera Poletija u 22. minuti otići na 2.0, ali je Brkić obranio udarce prvo Sadileku, a onda u nastavku akcije i Iličiću. U završnici prvog poluvremena Gavran je dobio dobru dugačku loptu od Stefanovića i kad je prebacio istrčalog vratara Romića nije uspio pogoditi prazan gol. U 40. minuti uloge su izmijenili Stefanović i Gavran koji je sada bio dodavač za Stefanovića, dok njegov pokušaj dobro brani Romić. Drugo poluvrijeme počelo je s prigodom Ivankovića za domaće, dok mu je na drugoj strani na isti način uzvratio Matić. Imali su Sibinjci puno sreće u 65. minuti nakon što je Iličić mogao Kaptolu donijeti 2:0, ali je njegov udarac završio na vratnici. Mogao je samo minuti nakon toga Vrbanić kazniti taj promašaj i pogoditi za poravnanje, ali je iz gužve šutirao preko okvira gola. Još jednu dobru prigodu imali su gosti u 76. minuti kada je udarac iskusnog Mile Pavelića na golu domaćih obranio odlični Kristijan Brkić. Do poravnanja Mladost dolazi u 76. minuti zahvaljujući svojim stoperima, Iliji Vrbaniću koji je bio dodavač i strijelcu lijepog pogotka Krunoslavu Ivankoviću. Mogli su Sibinjci do vodstva u 80. minuti kada je Kladarić uposlio pričuvnog napadača Dubca kojem je udarac ispod grede izbacio vratar Romić. Ubrzo je Dubac pogodio gostujuću mrežu nakon što je u 83. minuti dobio loptu od Stefanovića te je zabio za preokret Mladosti i vodstvo od 2:1. Dubac tu nije stao već je u 90.minuti nakon još jedne dobre lopte Stefanovića postigao svoj drugi, a ukupno treći gol u sezoni za konačnu pobjedu svoje ekipe protiv vrlo dobrih gostiju iz Kaptola s 3:1.

U posljednjem 13. kolu Mladost iz Sibinja u nedjelju, 15. studenog gostuje u Starom Slatiniku kod Svačića, dok će Kaptol isti dan na domaćem terenu igrati protiv Požege.