Prijateljskom utakmicom veterana obilježena godišnjica smrti Antuna Iličića

Veterani Marsonije u Ruščici protiv veterana domaćeg Posavca odigrali su prijateljsku utakmicu u sklopu obilježavanja godišnjice smrti bivšeg nogometaša Posavca i Marsonije Antuna Iličića – Brace po kojem Stadion u Ruščici i nosi ime.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 15.04.2019

Završilo je 2:2 s tim da je veteranima Marsonije pripalo prvo poluvrijeme, dok je nastavak pripao veteranima domaćeg Posavca. Bijelo – crni u Ruščici složili su vrlo jako momčad u kojoj su bila i 2 trenutno aktivna igrača i to Berislav Brnjić koji u Prvoj ŽNL nastupa za Budućnost iz Rešetara i Dajan Šimac koji je standardni u prvoj postavi Marsonije. Pogotovo vrijedi izdvojiti igru Danijela Cesareca koji je svojom igrom pokazao neospornu kvalitetu. Za njega je prava šteta što mu je ozljeda prerano prekinula igračku karijeru. Dojma smo da bi ova postava Marsonije bez problema mogla igrati u nekoj od Županijskih liga. Očito je i jaki sastav veterana Marsonije kod domaćih veterana Posavca bio veliki motiv kako bi se protiv takvih igrača dokazali u čemu su i uspjeli. Od veterana Marsonije velika većina nekada je igrala Prvu HNL, dok su: Cesarec. Šimac i Ostopanj igrali u inozemstvu. Do vodstva su došli veterani Marsonije za koje je u 10. minuti pogodio Josip Markovinović. Samo 10. minuta kasnije malobrojni gledatelji u Ruščici vidjeli su najljepši pogodak, ali i potez u režiji Danijela Cesareca koji je Bijelo – crnima osigurao 2:0. Činilo se da će veterani Marsonije lako do pobjede, međutim, u drugom poluvremenu domaćin je odigrao jako dobro te je preko svoja 2 bočna igrača prvo u 55. minuti uspio smanjiti na 2:1 (Zlatko Štević), da bi nešto kasnije Željko Šokić postavio konačnih 2:2. Kako je to običaj kad su veterani u pitanju nakon utakmice slijedi ono za njih ipak najvažnije tzv. Treće poluvrijeme u kojem je nastavljeno međusobno duženje, dok je istaknuto da će se od sada svake godine veterani ova 2 kluba međusobno sastati na godišnju smrti Antuna Iličića – Brace.

Stadion „Antun Iličić – Braco“ u Ruščici, gledatelja 50, teren blatnjav i težak za igru.

Strijelci: 0:1 – Markovinović (10), 0:2 – Cesarec (20), 1:2 Štević (55), 2:2 – Šokić (65)

VETERANI NK „POSAVAC“: Stanić, Šokić, Štević, Borevković, An. Katinić, Tubić – Franjić, M. Liović, J. Rašić, Žambok, Iv. Tolić, Krajnović. (još su igrali: Mikolčević, Kudrić, Garić, Kajtazi, Stojanac) TRENER: Stjepan Garić

VETERANI NK „MARSONIA“: Vovk, Blaževac, B. Ostojić, Šimac, (Zovko), Dujak, Ostopanj, Beri. Brnjić, Z. Mujčin, Cesarec, Martinović, Markovinović. TRENER: Igor Đaković