Preokret Belišća u Bukovlju, Vuteks svladao Marsoniju

Nakon što su u petak nogometaši Slavonije s 2:1 bili bolji od Omladinca jučer je odigrano još 5 utakmica 10. kola 3. HNL, dva se igraju danas, a kolo u srijedu u Pleternici zatvaraju Slavija i Vukovar.

Autor: Brodportal | Datum objave: 10.10.2021

SLAVONAC – BELIŠĆE 1:3

Namučio je Slavonac aktualne prvake ali je ostao praznih ruku, sva tri boda otputovala su u Belišće gdje barem privremeno stoluje lider 3. HNL. Domaćin je na odmor otišao s golom prednosti, strijelac za Petrovićevu momčad bio je Danijel Martić u 7. minuti. Jedna više trebala je u nastavku junaku susreta Anti Juriču da poravna, a u 76. je isti igrač preselio prednost na stranu gostiju. U samoj završnici, u sudačkom dodatku Toni Vinogradac je ovjerio nove bodove aktualnih prvaka.

Igrač utakmice: Ante Jurič

ČEPIN – ORIOLIK 1:2

Čepin je igrao a Oriolik pobijedio. Iako se ne može reći da su gosti igrali nekakav bunker i nisu imali dobrih situacija pred domaćim vratima. Prednost Čepinu donio je Bruno Stupar na samom otvaranju drugog poluvremena, no 15ak minuta prije kraja Goran Jurić velemajstorski pogađa iz slobodnog udarca sa 22-23 metra za poravnanje, a onda u samoj završnici nakon brze kontre slavlje Dujiću na debiju donosi Anto Galović.

Igrač utakmice: Kristijan Lucić

VUTEKS SLOGA – MARSONIA 2:0

Nakon velikog preokreta i prve gostujuće pobjede u Pleternici Marsonia se vratila starim navikama i lošim izdanjima na gostovanjima. Ovoga puta Vuteks je pokazao više od Brođana, brzim golom Mihajla Marića došao do prednosti i prilike da igra opuštenije dok se gosti ovaj put nisu uspjeli nametnuti pa je kapetan Davor Bratić u završnici golom za 2:0 nakon tragikomične reakcije vratara i obrane Marse otklonio sve dvojbe oko pobjednika i ostavio sva tri boda u Vukovaru. Marsonia polako zaostaje za liderima, ako Vukovar i(li) Zrinski osvoje tri boda u zaostalim susretima minus Brođana iznosit će opipljivih 6 bodova.

Igrač utakmice: Davor Bratić

izvor: sportalo.hr