Junak s 2:0 pobijedio Marsoniju

Od 18 sati na Stadionu uz Savu Marsonia i Junak iz Sinja igrali su prvu kvalifikacijsku utakmicu za 2. HNL,

Autor: Brodportal | Datum objave: 11.07.2020

90+5' - Kraj utakmice. Junak slavi 2:0 nad Marsonijom.

90+3' - Begić s polovice terena ispucava prema Čaniću kod gola koji loptu ne uspjeva usmjeriti prema golu.

90+1' - Marsonia igra na duge lopte, kapetan Čanić odlazi u napad u nadi za smanjenjem vodstva.

90' - Igra se još pet minuta sudačke nadoknade.

89'- Kukoč dobio žuti za prekršaj na rubu šestansterca. Sivrić izvodi slobodni udarac, no nema ugroze gostiju.

88' - Mateo Barać izlazi iz igre, uzlazi Vučković Josip.

85' - Bačić puca s lijeve strane, no lopta polaci pokraj desne stative.

84' - Sivrić izvodi korner, bez veće ugroze gostiju.

84' - Fuština izlazi za goste, a ulazi Bilić.

79' - GOL za Junaka 0:2. Marunica puca desnicom s 23 metra i Memović je nemoćan za veliko vodstvo Sinjana.

78' - Kratki prekid, Legija nezadovoljna rezultatom i odugovlaćenjem baca petarde na teren, domaći igrači ih smiruju.

76' - Mišić ubacuje, a Stipe Barać zamalo ponovo zabija, ali u vlastitu mrežu. Na sreću za goste, Runje spreman brani.

74' - Jašarević izlazi iz igre, umjesto njega ulazi Damir Mirković.

72' - Nakon starta nad Sivrićem, Maganić zaslužuje žuti karton pa izlazi iz igre, a Andro Vuleta ulazi u igru.

67' - Marunica pada nakon sraza s Mišićem, no sve prolazi bez žutog kartona.

65'- Druga izmjena u Marsoniji. Mario Baćić ulazi umjesto Dajan Šimac. Sve akcije ide preko Bundavice i Sivrića koje gosti prate u stopu. Jašarević im se pridružuje, no mreža Runjea ostaje sigurna.

63' - Bundavica s ruba 16-erca puca u blok gostiju.

55' - U prvih deset minuta drugog poluvremena Marsonia više puta Sivrićem i Bundavicom dolazi u priliku no ove akcije završavaju i bez pucanja na gol gostiju.

47' - Šimac puca s 30 metara no Runje kupi loptu s poda.

45+2' - Na odmor se odlazi s minimalnom prednošću gostiju - 1:0.

45' - Igra se dvije minute produžetaka.

41' - Nakon pada Magarić na 25 metara, Marunica izvodi slobodni udarac, lopda ide daleko iznad vratnice.

38' - Nakon gužve u šestnaestercu i nekoliko pokušaja pucanja, Bundavica puca i šalje loptu iznad gola.

33' - GOL 0:1 Junak dolazi u vodstvo pogotkom Stipe Baraća nakon ubačaja Andrića s lijeve strane glavom metar od gola.

28' - Nakon predaha na sredini poluvremena zbog vrućine, malo pada tempo igre.

26' - Cherrif pada nakon naleta laktom Stipe Baraća no brzo ustaje.

22' - Jašarević s lijeve strani ima dosta prostora u šestnaestercu, no puca u blok ispred sebe.

20' - Nakon kornera koji izvodi Sivrić, Junak uzima loptu i brzo odlazi u kontru, no bez uspjeha.

15' - Stipe Barać dodio je žuti karton

14' - Nakon odličnog dodavanja Sivrića i Bundavice, Matej Sivrić odlično puca  u desni gornji kut no Runje brani u korner.

10' - Prvih deset minuta uglavnom bez pravih prilika prema golu, akcije većinom završavaju na rubu šestaesterca. Prva prilika za goste u 10. minuti kada s 20-ak metara puca Mateo Barać, no Memomović spremno brani. Nakon početnog dijela utakmice, kada je lopta više u nogama domaćina, gosti nakon 5-6 minuta preuzimaju inicijativu.

NK Marsonia (Sl.Brod) - NK Junak (Sinj) 0:2

Početni sastavi:

NK Marsonia: Memović, Baletanović, Čanić, Šimac, Mišić, Jašarević, Sivrić, Ćubel, Garić, Cheif, Bundavica

NK Junak: Runje, Barać S., Mihovilović, Marunica, Fuštin, Bandalo, Andrić, Maganić, Barać M, Kukoč, Mastelić

Sudac: Bionca Tomislav (Varaždin); 1. pomoćni: Mihalj Ivan (Velika Goraca); 2. pomoćni Benković Dominik (Zaprešić)