Požeška Slavonija nanijela četvrti uzastopni poraz Slavoncu iz Bukovlja

Nogometaši Slavonca iz Bukovlja nikako da prekinu negativan niz koji je sada na 4 uzastopna poraza.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 24.10.2021

U ovom 12. kolu Treće lige – istok Crveni su na domaćem terenu s 1:0 poraženi od požeške Slavonije. Gostujuća pobjeda mogla je biti izražena i s puno većim rezultatom, ali isto tako domaći nisu kaznili njihove promašaje ne bi li došli do barem boda.

Nakon: Vukovara, Belišća i Darde, nogometaši požeške Slavonije četvrta su momčad koja je ove jeseni u Bukovlju osvojila sva 3 boda. Naime, u 12. kolu na trećeligaškom istoku Požežani su zabilježili minimalnu 1:0 pobjedu koja je mogla biti izražena i s većim rezultatom. Još su kod gostiju izostali Ivan Antunović i Dino Bognar, dok kod Slavonca nije bilo iskusnog Mirka Kruljca. Ukupno je Slavonija bila bolja momčad koja je došla do zaslužene pobjede te oni već 4 utakmice ne znaju za poraz. Očito je momčad Dalibora Bognara sada ušla u pravu formu što je dokazala i u prošlom kolu kada su u Belišću osvojili bod. S druge strane sastav Marija Petrovića doživio je 4 poraz te ih do kraja jeseni očekuje borba za osvojiti što više bodova ne bi li izbjegli posljednje mjesto.

Već u 4. minuti Slavonac je preko Ivana Martića prvi bio u prigodi za vodstvo, ali je njegov udarac zaustavio vrlo dobri vratar Slavonije Mato Vasić. U svojoj prvoj pravoj prigodi na utakmici gosti iz Požege u 10. minuti došli su do vodstva. S lijeve strane dobru loptu pred gol poslao je Matej Martinović, a mladi 19.-to godišnji Karlo Antunović nije imao težak zadatak ubaciti ju u mrežu za 0:1. Mogli su Požežani preko Jančeka u 17. minuti udvostručiti svoje vodstvo, ali je domaći vratar Juraj Barukčić uspio obraniti. Pokušali su Crveni iz Bukovlja u 24. minuiti preko Marina Tolića učiniti nešto više, ali je ponovno Vasić siguran na golu Slavonije. Veliku obranu upisao je u 29. minuti domaći vratar Barukčić koji je sjajno zaustavio udarac Šubari nakon što ga je povratnom uposlio Janček. Najbolju prigodu za poravnanje imao je Slavonac u 37. minuti ponovno preko Tolića čiji je dobar pokušaj uspio obraniti Vasić, dok su domaći nakon toga od drugog pomoćnog suca Franje Vučka iz Otoka tražili priznavanje pogotka smatrajući da je lopta prešla gol crtu. U samoj završnici prvog poluvremena prošle sezone najbolji strijelac lige Matej Peharda nakon novog dobrog ubačaja Martinovića pogodio je gredu. Isti igrač nastavio je s promašajima i u drugom poluvremenu, pa je tako Pehardin dobar udarac u 56. minuti otišao malo pokraj gola. Samo dvije minute nakon toga ponovno Peharda prijeti, ali je sada Barukčić siguran i čuva svoj gol. Gosti traže povećanje vodstva i u 60. minuti u novoj prigodi našao se Matej Peharda, ali i ovoga puta nije imao sreće te je drugi puta na utakmici pogodio gredu od koje se lopta odbila u polje do njegovog brata Ivana Peharde koji nije uspio povećati vodstvo Slavonije na 2:0. Za Slavonac je u 67. minuti nešto više pokušao učiniti Tomislav Roso, ali je Vasić i dalje siguran i čuva svoju mrežu netaknutom. Posljednju prigodu na utakmici imali su Požežani u 78. minuti preko Šubare kojeg je proigrao Matej Peharda, ali nije bilo promjene rezultata. Na kraju domaći sastav iz Bukovlja nije uspio kazniti sve promašaje Slavonije koja je nakon Oriovca i Darde upisala treću pobjedu u gostima u ovoj sezoni.

U slijedećem kolu Slavonac iz Bukovlju ide na teško gostovanje u Jurjevac kod ove sezone odličnog Zrinskog, dok će požeška Slavonija kao domaćin u Kutjevu ugostiti Đakovo Croatiju.