Posljednja pripremna utakmica za Slogu i Marsoniju odigrana u Novoj Gradiški

U Novoj Gradiški su domaća Sloga i Marsonia odigrali svoje posljednje pripremne dvoboje tzv. generalke uoči početaka svojih prvenstava. Bila je to vrlo solidna utakmica u kojoj je prvo poluvrijeme pripalo Slogi, a drugo Marsoniji. Na kraju je završilo bez pobjednika 2:2 te su oba trenera mogla biti zadovoljna s onim što su vidjeli u ovom susretu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 27.02.2017

U Novu Gradišku je Marsonia došla bez: Čanića, Prodanovića, Ergotića, Bunta i Mihaljevića, dok u Slogi nije bilo Bokana, Mateja Vlaovića i Maričevića. Osim toga na klupi Marsonije iz obiteljskih razloga izostao je trener Mario Ćutuk, dok je momčad vodio njegov pomoćnik Dominik Maduna. Po lijepom vremenu i dobrom terenu u vrlo fer i korektnoj utakmici nije bilo pobjednika te je svakoj momčadi pripalo po jedno poluvrijeme.

Veliku prigodu u 4. minuti za Slogu imao je Danijel Bungić koji je iz blizine promašio čisti zicer. Na sličan način mu se na drugoj strani odužio Mirković kojeg je lijepo proigrao Begić, međutim, vratar Sloge Marko Kao nije se dao iznenaditi. Samo minutu nakon toga domaćem vrataru zaprijetio je s nepreciznim udarcem Abramović. I onda je Sloga u 30. minuti došla do vodstva. Severović je dobro ubacio s desne strane, pred golom je ostao sam Ivanović koji matira Memovića za 1:0. S tim se rezultatom otišlo na odmor, dok u nastavku nije bilo puno prigoda, ali su zato postignuta 3 gola. Marsonia je izjednačila rezultat u 54. minuti kada je Bundavica pred golom dobro loptu ostavio za Balentovića koji je iz blizine zabio za 1:1. Nakon toga Bijelo – crni preuzimaju inicijativu te su bolji, a potvrda toga stigla je u 73. minuti kada je Kalanj s lijeve strane ubacio pred gol, a tamo se dobro snašao mladi Rosandić koji je svladao Kaa za 2:1 vodstvo gostiju. Bio je to oproštajni gol Rosandića koji se mora vratiti u Koper za koji ga veže profesionalni ugovor budući se zbog pravila ne može registrirati za Marsoniju. Kada se očekivala pobjeda Brođana, u 89. minuti Novogradišćani su postigli pogodak za poravnanje. Kulundžić je bio dodavač, a pred golom je Filip Bungić precizan pokraj Mikšića za konačnih i najpravednijih 2:2.

Tako su Sloga i Marsonia ušli u posljednji tjedan priprema uoči početka nastavka svojih prvenstava u kojem će se pokušati što bolje spremiti za gostujuće utakmice. Naime, Marsonia će u Vukovar, dok će novogradiška Sloga u Tenji igrati protiv domaćeg Slavonca.

Eksplozija plina u Vrpolju, ozlijeđena starica (83)