Posavina iz Velike Kopanice do naslova prvaka jeseni

Ove jeseni je natjecanje u istočnoj skupini Prve Županijske nogometne lige kvalitetnije nego u prošloj sezoni.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.11.2021

Na vrhu je prije posljednjeg kola Zvonimir iz Donje Vrbe imao 2 boda prednosti ispred Posavine iz Velike Kopanice i domaću utakmicu protiv ne baš u ovoj sezoni uvjerljive Sloge iz Jaruga. S druge strane sastav iz Velike Kopanice koji ove jeseni igra jako dobro imao je neugodno gostovanje u Podcrkavlju što se pokazalo točnim, međutim, Posavina je uspjela zabilježiti pobjedu s 2:1 za naslov jesenskog prvaka.

Nogometaši domaćeg Podcrkavlja i gostujuće Posavine iz Velike Kopanice odigrali su na sjeveru Brodsko – posavske županiju zanimljivu i sasvim dobru utakmicu. Bilo je tu puno borbenosti, tempa u igri, lijepih akcija u vrlo fer i korektnom susretu koji je dobro vodio Mateo Bednjanec s Budainke. Oba kluba nisu bila u svojim najboljim postavama, dok je domaćin bio bez 4 igrača među kojima je njihov najbolji strijelac Matej Plivelić. S druge strane još više izostanaka bilo je kod Posavine i to 7, dok i kod njih nije bilo najboljeg strijelca Ilije Ergotića. Na kraju je pobjeda s 2:1 pripala Zelenima iz Velike Kopanice koji svojom igrom u Podcrkavlju nisu opravdali visok položaj na ljestvici. Da su domaći osvojili bod ili čak došli do sva 3 bilo bi također zasluženo, dok je ovako Posavini puno pomogla Sloga iz Jaruga koja je senzacionalno slavila u Donjoj Vrbi i na taj naćin sastavu Matijasa Jurića otvorila put prema 1. mjestu i naslovu jesenskog prvaka.

Od početka su domaći krenuli prema golu Posavine i prvu prijetnju imao je u 2. minuti Antonio Matijevac kojeg je progirao Ivan Križanović, ali je njegov  pokušaj otišao malo preko gola. Kada su domaći to najmanje očekivali gosti iz Velike Kopanice u 24. minuti došli su do vodstva. S desne strane ubacio je Ivan Vučković, dok je Ivan Jularić povratnom uposlio Krunoslava Kneževića koji je na golu Podcrkavlja svladao svog prezimenjaka za 0:1. Nakon toga pokušao je kapetan domaćih Matija Oreškoviću 29. minuti, ali bio je za malo neprecizan. Još bolju situaciju imali su Crveni u 40. minuti kada je ubačaj Križanovića odbio gostujući vratar Dragovan, natrčao je Robet Kuruc, međutim, njegov udarac završio je na gredi. U prvoj akciji u drugom poluvremenu Podcrkavlje je ponovno pogodilo okvir gola. Ovoga puta u 48. minuti preko Oreškovića koji je iz slobodnjaka gađao lijevi gornji kut, ali je bio za malo neprecizan. Do zasluženog poravnanja domaći dolaze u 67. minuti kada je tek što je ušao u igri mladi Josip Kladarić poslao odličnu loptu pred gol, a tamo je školski u stilu engleskih napadača Ivan Križanović zabio za 1:1. Nakon toga su jedni i drugi imali nekoliko pokušaja, pa su tako za Posavinu prijetili Veverec i Jularić, a za Podcrkavlje Kladarić i Orešković. Kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika gosti iz Velike Kopanice postigli su pogodak za pobjedu. Odlični Ivan Jularić izborio je korner iz kojeg je pred gol ubacio Veverec, da bi upravo Jularić produžio loptu za Tomislava Zrnu koji je precizan za 2:1 i veliko slavlje Posavine.

Svojom igrom protiv jesenskog prvaka Posavine iz Velike Kopanice nogometaši Podcrkavlja pokazali su da ne zaslužuju biti u donjem dijelu prvenstvene ljestvice. S druge strane gosti se realno nisu nadali naslov jesenskog prvaka, ali kad su ga već osvojili znali su ga proslaviti.

U Slavonskom Brodu odigrana predstava "Kad svijeće dogore"