Porazi Oriolika i Sloga na domaćem terenu

Osim Marsonije koja je igrala neriješeno u Đakovu, i druga dva kluba Brodsko-posavske županije u 3. HNL-istok jučer su igrale utakmice 9. kola u kojima su na vlastitom terenu zabilježili poraze.

Autor: Brodportal | Datum objave: 13.10.2019

ORIOLIK – GRANIČAR 1:2

Vrlo važan dvoboj i jednima i drugima, Orioliku da potvrdi dobru formu pod novim trenerom, a Graničaru da pobjedom potvrdi ono što smo od njega očekivali nakon sjajne prošle sezone i priključi se vrhu 3. HNL. Nisu se još svi gledatelji smjestili na prekrasnim oriovačkim tribinama a domaćin je već bio u prednosti zahvaljujući Kuzmiću. Oni koji su eventualno otišli s tribina po osvježenje na poluvremenu doživjeli su istu stvar, čim je krenuo nastavak novi gol na istoj strani terena, Graničar je preko Hodaka došao do izjednačenja. U nastavku utakmice prilično izjednačeno, a u 83. minuti gosti dolaze do najbolje moguće prilike. Kazneni udarac izvodi Josip Lotar, vara domaćeg kapetana i odnosi sva tri boda put Županje.

– Zaslužena pobjeda Graničara, bili su bolja momčad danas. Mi jednostavno imamo previše problema s kadrom da bi mogli parirati tako dobroj i dobro vođenoj ekipi. Zaista nema smisla kukati, ali danas smo bili praktično bez čitave momčad, dvojicu sam ponovno mijenjao zbog ozljeda, pokušali su dečki odigrati, pomoći ali nije išlo. Što je tu je, i to je dio nogometa, nadam se da ćemo se brzo kompletirati. Još jednom čestitke gostima na zasluženoj pobjedi – riječi su Milana Tomljenovića, trenera Oriolika.

SLOGA – VUTEKS SLOGA 0:4

Tablica uoči ovog susreta najbolje oslikava koliko je ovo bila važna utakmica za obje Sloge. Bolje su krenuli gosti iz Vukovara, sredinom prvog poluvremena došli su do prednosti zahvaljujući Mihajlu Mariću. Čim je krenulo drugo poluvrijeme Vukovarci su udvostručili prednost golom mladog Dominika Križanovića, a nedugo zatim pitanje pobjednika je definitivno odlučeno, za 0:3 zabio je još jednom Marić. U posljednjim trenucima utakmice, u sudačkom dodatku konačnih 0:4 postavio je Njegoš Božović. Velika tri boda za Vuteks koji je sada ipak u puno mirnijoj situaciji, dok ionako lošu situaciju za Slogu remeti onaj prvi bod Vukovara..

– Čestitam Vuteksu na zasluženoj pobjedi – kratko je izjavio Miroslav Pavišić, trener Sloge.

izvor: sportalo.hr