Porazi MNK Brod 035, košarkašica Broda na Savi i Rekord Tima

Malonogometaši Broda 035 nakon domaće visoke pobjede s 10:5 nad Alumnusom nisu u 9. kolu Prve lige na gostovanju u Splitu došli do novih bodova.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 02.12.2018

Novi prvoligaš Universitas slavio je s 3:1, a već u 3. minuti Trivković dovodi domaće u vodstvo koji prvo poluvrijeme golom Nikolića zaključuju s 2:0. Taj rezultat bio je na semaforu sve do minutu prije kraja kada Almedin Bundavica svojim 6. golom u sezoni Brodu 035 vraća nadu u moguće poravnanje. Međutim, kao i na samom kraju prvog poluvremena, sada na završetku utakmice Splićani preko Mijića postižu gol za konačnu pobjedu s 3:1. Statistički gledano Brođani su imali 2 udarca više u okvir domaćeg gola i to 18, dok je sjajni vratar Universitasa Franko Bilić imao 15 obrana. Slijedeća prilika za bodove sastavu trenera Ćorluke je ovog vikenda u Šibeniku protiv još jedne dobre ekipe Crnice koja je u ovom kolu došla do pobjede u Osijeku.

KOŠARKA

Košarkašice Broda na Savi u 8. kolu Prve lige poražene su u Zagrebu sa 73:44 od istoimene domaće ekipe koja je od ove sezone nova u natjecanju. Držale su se Brođanke dobro u prvom poluvremenu pa je tako nakon prve četvrtine bilo 17:15 za domaće koje su na poluvremenu imale 33:28. Ključna je bila treća dionica koju su djevojke trenera Đure Simona dobile sa 17:6 za 50:34, dok je do kraja utakmice prednost na strani Zagrepčanki samo rasla. Kod Broda na Savi je Mihaela Lazić postigla 15, a Edita Poljac 12 koševa, dok je Tea Josipović uz 7 poena imala i 11 skokova.

Košarkaši Rekord Tima iz Oriovca u 4. kolu Druge lige – istok doživjeli su prvi poraz. Bolje od njih sa 68:60 bilo je Borovo koje je došlo do druge pobjede u ovoj sezoni. Prošlogodišnji član Prve B lige odlično je otvorio utakmicu te je nakon prve četvrtine imao 22:11, dok je na poluvremenu bilo 39:33. Pobjednika je presudila treća koju su domaći dobili s 22:10 što je Rekord Tim do kraja uspio samo ublažiti, ali ne i ugroziti pobjedu Borova