Poraz rukometašica Broda od Osijeka II

Nakon dobre gostujuće utakmice u Zelini u kojoj su s golom razlike poražene od vodeće ekipe prvenstva rukometašice Broda u 18. kolu Druge lige – sjever na domaćem terenu ugostile su drugu ekipu Osijeka.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 25.03.2021

Na ljestvici su se Brođanke prije međusobne utakmice nalazile na 7. mjestu te su imale samo bod manje od Osječanki koje imaju utakmicu više. Stoga su se igračice trenera Darka Celnera nadale pobjedi što se nije dogodilo te su poražene s 28:24.

Bila je to slabo odigrana utakmica 18. kola Druge lige  sjever za rukometašice Broda koje su imale puno pogrešaka. U napadu je izostala realizacija, pa su tako promašivani i sedmerci, dok je bilo i tehničkih pogrešaka, odnosno izgubljenih lopti. S takvom igrom i nije se moglo očekivati više protiv druge ekipe Osijeka koju su Brođanke dobile u prvom dijelu sezone na gostovanju s 31:29. Jednako tako mlada ekipa iz grada na Dravi ovoga puta bila je bolja te je iskoristila ponuđeno za svoju pobjedu s 28:24 s kojom su uzvratili Brođankama za poraz u svojoj dvorani.

Rukometašice Broda samo su jednom bile u vodstvu i to u 5. minuti golom Andreje Daidžić za 2:1, dok je sve drugo bilo u znaku druge ekipe Osijeka. Još su u 17. minuti preko Ree Kruljac Brođanke poravnale na 6:6, dok su gošće nakon toga do poluvremena stalno držale prednost od 2 gola. Tako se s 15:13 za Osječanke otišlo na poluvrijeme koje su vrlo brzo u drugom poluvremenu stigle i na 4 gola prednost da bi u 49. minuti golom Lee Vukovića zabilježile svoju najveću prednost od 6 golova za 23:17. Nekoliko puta su se domaće približile na 3 gola zaostatka, ali dalje od toga nije išlo iz razloga što su u tim trenucima igračice trenera Celnera radile puno pogrešaka. U gostujućem sastavu su Iva Perić i Lucija Beljan svaka postigle po 6 golova, dok je Mia Jozanović 4 puta pogodila domaću mrežu.

U sastavu rukometašica Broda jedino je raspoložena bila Lucija Čondić s 8 golova, dok su po 3 gola dale: Andrea Daidžić, Erika Štefanović, Rea Bašić i Antonela Kvolik.

Tako su rukometašice Broda zabilježile 10 poraz, ali unatoč tome zadržale su 7. mjesto te uz utakmicu manje za drugom ekipom Osijeka zaostaju 3 boda. U slijedećem kolu Brođanke će na gostovanje u Garešnicu koja je uz vodeću Zelinu i Đurđevac zabilježila pobjedu u dvorani Brod.

Održani 24. po redu Rešetarački susreti pjesnika

Marsonia slavila na gostovanju u Pleternici unatoč igraču manje i ranom vodstvu domaćih