Poraz odbojkaša Marsonije od Kitro Varaždina

Odbojkaši Marsonije u novo prvenstvo u Superligi krenuli su s domaćim porazom od Siska, ali su sve to nadoknadili s gostujućom pobjedom u Zadru.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 31.10.2019

Na jugu Hrvatske igrači trenera Pave Šimića pokazali su karakter s obzirom da su gubili s 2:0 u setovima, da došli do preokreta i pobjede s 3:2. U 3. kolu Brođani su ugostili Kitro Varaždin protiv kojeg su htjeli potvrditi pobjedu iz Zadra te se na neki način iskupiti za domaći poraz od Siska.

Na žalost odbojkaši Marsonije u drugoj utakmici na domaćem terenu nisu uspjeli doći do pobjede. Gosti iz Varaždina došli su do pobjede s 3:1, dok je atmosfera u dvorani ponovno bila odlična. Okupio se i vrlo solidan broj gledatelja, dok je i Navijačka skupina Legija davala ton i podršku domaćim odbojkašima. Kitro Varaždin imao je vodstvo od 2:0 u setovima, da bi domaći smanjili na 2:1, ali do potpunog preokreta Brođani nisu došli. Varaždinci su u prvenstvo krenuli s 2 početna poraza u Zadru i kući od osječke Murse, da bi sada protiv Marsonije zabilježili prvu pobjedu u sezoni.

Prvi set je bio izjednačen sve do 17:17 i tada se Kitro Varaždin odvaja na 20:17 i nešto kasnije na 22:18 što su do kraja sačuvali s 25:19. Odbojkašima Marsonije malo je nedostajalo koncentracije u završnici seta, a onda su se u drugom držali samo do 11:9 u korist Varaždinaca. Nakon toga gostujuća ekipa pravi seriju te odlazi na velikih 19:11, dok je taj set završio s 25:12. Tako je Kitro Varaždin imao prednost od 2:0 u setovima i Brođani su morali dobiti treći set kako bi i dalje ostali u meču. Bio je to najduži set na ovoj utakmici koji je na kraju pripao odbojkašima Marsonije s 31:29. Imali su Brođani čak 5 set lopti koje nisu iskoristili, da bi šestu pretvorili u dobivanje seta. S druge strane Varaždinci su imali 3 meč lopte koje nisu uspjeli realizirati. Domaći su morali dobiti 4. set kako bi izborili posljednji peti. Zanos i dobitak prethodnog seta dao im je samopouzdanje te su poveli sa 4:2, međutim, očito su se potrošili u tom 3. setu što su gosti znali kazniti. Na kraju su ga dobili s uvjerljivih 25:11, dok odbojkaši Marsonije nisu imali rješenja za Matea Brandića i pogotovo Filipa Silića koji je bio velika prevaga u ovom susretu na stranu Kitro Varaždina.

Na ljestvici Superlige odbojkaši Marsonije nalaze se na 9. mjestu te imaju 2 boda, dok bod više od njih ima Rovinj koji će ove subote, 2. studenog od 19 sati gostovati na parketu dvorane Vijuš.

Junak s 2:0 pobijedio Marsoniju

Marsonia i Junak spremni za današnji susret

Stožer donio nove mjere: Od ponedjeljka bez maske ne možete u trgovinu, u posjet pacijentima...