Poraz odbojkaša Marsonije II od druge ekipe Murse

Nakon što je prva seniorska ekipa Muškog odbojkaškog kluba Marsonije uspješno završila svoje natjecanje za ovu sezonu u Superligi, aktivna je druga ekipa.

Autor: Brodportal | Datum objave: 15.04.2021

Ona se natječe u Drugoj lige – istok u kojoj Brođani nastupaju s juniorima koji na taj način stječu iskustvo i imaju utakmice. U pretposljednjem 13. kolu druga ekipa Marsonije s 3:1 poražena je od također druge ekipe osječke Murse.

Druga ekipa Murse iz Osijeka na ljestvici Druge lige – istok trenutno je na 2. mjestu s 8 pobjeda i 2 poraza te su kao favoriti došli kod druge postave Marsonije. Brođane u ovom natjecanju vodi Pavo Šimić koji je zadužen za omladinski pogon te njegovi juniori i kadeti u ovoj ligi nemaju rezultatski imperativ. Oni su na 6. mjestu s dvije pobjede i 7 poraza dočekali Mursu II protiv koje su odigrali dobru utakmicu. Međutim, to Marsoniji II nije bilo dovoljno za pobjedu jer su jednako mladi Osječani ipak nešto kvalitetniji i bolji, a to pokazuje prvenstvena tablica. Na kraju je Mursa II slavila pobjedu s 3:1 premda su domaći pružili jako dobar otpor i lako se moglo dogoditi da utakmice ode u 5. set.

Prvi set bio je na strani druge ekipe Murse koja je imala od početka stalno vodstvo, dok su Brođani bili u malom zaostatku u poenima. Do kraja seta Osječani su uspjeli sačuvati razliku te su s 25:21 dobili prvi set. U drugom se dogodila ista situacija samo na strani druge postave Marsonije koja je od početka bila u vodstvu da bi gosti iz Osijeka poravnali na 13:13. Vrlo brzo nakon toga momčad trenera Pave Šimića stvara prednost koju čuva do kraja za 25:21 i ukupnih 1:1 u setovima. U 3. setu domaći su poveli s 2:0, a onda su gosti preokrenuli na 5:2 te su nakon toga odličnom igrom otišli i na velikih 13:4. Uspjeli su mladi Brođani pronaći ritam i igru te su došli na 3 poena zaostatka za 21:18, ali do kraja tog seta nisu uhvatili Osječane koji su s 25:19 dobili 3. set za vodstvo od 2:1. U posljednjem setu na utakmici druga ekipe Murse od početka ima vodstvo koje je samo povećavala do konačnih 25:16 što im je donijelo ukupnu pobjedu s 3:1.

Trener druge postave Marsonije Pavo Šimić na parketu je uglavnom držao sastav u kojem su: Josip Boroz, Ivan Pejanović, Alen Šunić, Josip Aračić, Ivan Dugandžić i Ante Grgić, dok je još ulazio Luka Marijić.

Za drugu ekipu osječke Murse ovo je bila 9 pobjeda za ostanak na 2. mjestu, dok je Marsonia II na omjeru 2-8. Pred Brođanima su ostale još dvije odgođene utakmice i to domaća protiv požeškog Sokola i gostujuća kod druge ekipe Zrinskog u Nuštru.