Poraz novogradiške Sloge u prvom kolu Kupa Hrvatske

Finalist Županijskog nogometnog kupa od prošle sezone Sloga u Novoj je Gradiški u utakmici 1. kola Kupa Hrvatske ugostila Vinogradar iz Mladine.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 26.09.2019

Bio je to susret dva trećeligaša, domaćina koji se u skupini istok nalazi na pretposljednjem mjestu s 3 boda i Vinogradara koji je vodeći bez poraza u skupini središte. Osim toga momčad iz Mladine iz 5 utakmica u prvenstvu ima sve pobjede, dok u Igoru Prijiću s 8 golova imaju najboljeg strijelca lige. Ima ga i novogradiška Sloga u Tomislavu Marjanoviću koji je sa 6 golova najučinkovitiji strijelac Treće lige – istok.

Na kraju se trenutno najbolji strijelci Trećih liga, središta Prijić i istoka Marjanović nisu upisali među strijelce, dok je pobjeda s 2:1 pripala Vinogradaru iz Mladine. Bio je to izjednačen susret između 2 trećeligaša u kojem se uglavnom igralo između 2 kaznena prostora. Zeleno – bijeli kao vodeća momčad trećeligaškog središta sva svih 5 pobjeda iz isto toliko utakmica došli su u Novu Gradišku kao favorit, međutim, dobro su se namučili za prolaz dalje koji su osigurali tek u završnici susreta.

Već u 6. minuti Vinogradar dolazi do vodstva. Prijić je uposlio Filipovića, a u prošloj sezoni član novogradiške Sloge matira vratara Ivekovića za vodstvo gostiju od 1:0. Mogli su domaći do poravnanja u 19. minuti kada je Marjanović dobio dobru loptu od Ćelepirovića, sjurio se prema golu Bašića, ali je šutirao slabo i točno u gostujućeg vratara. Na drugoj strani dobru prigodu promašio je i najbolji strijelac Zeleno – bijelih Igor Prijić koji je nakon dodavanja Filipovića poslao loptu preko grede. Do kraja poluvremena još je za goste zaprijetio Iveković, ali je šutirao točno u Ivekovića. Drugo poluvrijeme počelo je s 2 dobra pokušaja domaćeg napadača Silvija Mihića kojem je prvi udarac odbio Bašić, da bi novi pokušaj Mihića otišao preko gola. Mogao je i Prijić u 51. minuti udvostručiti vodstvo Vinogradara, ali se ovaj puta ispriječio domaći vratar Iveković. Domaća novogradiška Sloga u 65. minuti došla je do poravnanja kada je Mario Vlaović uposlio Menegonija, a kapetan Sloge pokraj Bašića šalje loptu u mrežu za 1:1. Kada se činilo da će se u Novoj Gradiški igrati produžetci Vinogradar je ipak postigao pogodak za pobjedu. Igrala se 84. minuta kada je gostujući vratar Bašić ispucao dugačku loptu koja je došla do Željka Štuleca koji je u igri proveo tek nekoliko minuta te je iskoristio bespotreban izlazak Ivekovića kojeg je prebacio za pobjedu gostiju iz Mladine s 2:1.

Vrlo mlada momčad Sloge i u ovom susretu kao i u nekim prijašnjim u prvenstvu pokazala je solidnu igru, ali im malo nedostaje za povoljniji rezultat. Pred sastavom iz Nove Gradiške je ove subote prvenstveno gostovanje u Požegi kod Slavonije, dok će Vinogradar također na neugodno gostovanje u Lučko.

Gardun iz Garčina nakon 13 godina ponovo u Prvoj Županijskoj ligi

Zbog godišnjih, vrućine i epidemije gužvi na Korzu ovog ljeta nema

Otvoren natječaj Nadbiskupijske zaklade “Dr. Nikola Dogan”

Zadnji dan manifestacije Dani Slavonca u Brodskom Stupniku za sve ljubitelje nogometa

Slavonac iz Bukovlja pobjednik Memorijalnog turnira NK Budainka Kolonija

Obilježen Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Gradsko kupalište na Savi i ove godine mnogima rješenje za potrebno osvježenje od ljetnih vrućina