Poraz MNK Broda 035 u osmini finala

U sklopu osmine finala Hrvatskog malonogometnog kupa Brod 035 ugostio je Alumnus.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 21.10.2020

Bio je to susret domaćeg slavonskobrodskog drugoligaša i prvoligaša iz Sesvete koji se na ljestvici nalazi na 6. mjestu te iz 3. kola imaju, pobjedu, neodlučeno i poraz. Također 3. kola odigrana su i u Drugoj ligi – istok u kojoj Brod 035 iz dvije utakmice ima 2 boda nakon što je obje odigrao bez pobjednika 1:1. Naravno da je u ovoj kup utakmici Alumnus bio favorit protiv Brođana za prolaz dalje.

Malonogometaši Alumnusa protiv Broda 035 opravdali su ulogu favorita te su prošli dalje u kupu, ali na puno teži način. Odlučivali su šesterci nakon kojih su gosti iz Sesveta imali na golu Marija Modrušana koji im je donio prolaz i konačnu pobjedu s 8:6 nakon što je u regularnom vremenu završilo 3:3.

Bez obzira što Brod 035 u svom drugoligaškom prvenstvu skupine istok iz 2. kola ima 2 boda, odnosno dvije neodlučene, oni u tim utakmicama nisu nastupili u svom najboljem sastavu. Protiv Alumnusa u 1/8 finala kupa trener Ivica Ćorluka okupio je gotovo sve trenutno raspoložive igrače te se vidjelo da Brođani imaju kvalitetu i za Prvu ligu. Ne samo da su bili ravnopravni protiv prvoligaša iz Sesveta, već su bili i bolji.

Već u 3. minuti Alumnus dolazi u vodstvo preko Vlade Andrijaševića koji se najbolje snašao u gužvi pred golom te je uspio pronaći put lopti u mrežu za 0:1. Taj pogodak nije obeshrabrio domaće koji su samo minutu nakon toga došli do poravnanja. Bundavica je bio dodavač za strijelca Luku Đereka koji je točan za 1:1. Vrlo dobro otvaranje utakmice s obje strane u 5. minuti donijelo je još jedan pogodak i to ponovno u domaćoj mreži. Ledinščak je ubacio iz kornera, lopta je do Andrijaševića koji je još jednom precizan i neumoljiv za novo vodstvo Alumnusa sada s 2:1. Još jednom Brod 035 dolazi do poravnanja, ovoga puta u 8. minuti kada je u kontru krenuo Matej Gačić kojem udarac brani i odbija Modrušan, međutim, lopta je na sreću domaćih u tom odbijanju završila u gostujućoj mreži za 2:2. Nisu Brođani uspjeli stvoriti prigodu za svoje prvo vodstvo, već su u 10. minuti primili treći pogodak koji je dvojben i na koji se trener Ćorluka jako ljutio. Markića su domaći ostavili samog pred Kovačevićem misleći da je korner za njih na drugoj strani, on je uposlio Penavu, a ovaj je precizno pogodio sami kut nemoćnog Kovačevića za 2:3. Do poluvremena je Brod 035 imao nekoliko izglednih pokušaja za novo poravnanje preko Gavranića 2 puta, pa mladog Andrića i Bundavice, dok je najbliži bio Goran Jurić či9ji se udarac u 14. minuti zaustavio na vratnici. U nastavku je ekipa trenera Ćorluke i dalje aktivna i traži poravnanje, pa se redaju udarci Bundavice, pa Družića i Jurića, međutim, na golu Alumnusa je sjajno raspoložen Modrušan. Sva ta nadmoć Brođana urodila je plodom u 29. minuti kada je Bundavica upisao još jednu asistenciju, dok je strijelac sada Goran jurić za 3:3. Do kraja su jedni i drugi imali nekoliko dobrih pokušaja pa se tako za domaće 2 puta u izglednim situacijama našao robusni Mario Bačić i jednom Đerek, a s druge strane Andrijašević i Tolić, međutim, završilo je 3:3 i pobjednika su odlučili udarci sa 6. metara. Sve do pretposljednje 4. serije svi su bili precizni, pa su tako za Brod 035 pogađali: Družić, Ruhek i Bundavica, a za Alumnus: Andrijašević, Penava, Dekanić i Cvišić. Ključan je bio Đerekov udarac koji je obranio Modrušan koji je baš tada stao na gol jer je prethodna 3 pokušao obraniti Vlatković, ali nije uspio. Završni udarac pripao je Luki Davidoviću koji je sastav iz Sesveta odveo u naredno kolo kupa, ali najveće zasluge za to ipak pripadaju golmanu Modrušanu.

Sada se obje ekipe okreću svojim prvenstvima u kojima žele ostvariti što bolji plasman. Brod 035 ako bude na drugoligaškom istoku igrao u ovom sastavu kao protiv Alumnusa jamačno se može nadati naslovu i kvalifikacijama za povratak u Prvu ligu.