Poraz Marsonije od Osijeka II

Preko tjedna igrane su utakmice redovnog 6. kola u Trećoj i Četvrtoj HNL – istok.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 27.09.2017

Marsonia je na svom terenu s 3:1 poražena od druge ekipe Osijeka, dok je Oriolik u Oriovcu su Slavijom iz Pleternice odigrao bez golova 0:0. Zato su u Četvrtoj ligi oba kluba iz Brodsko – posavske županije zabilježili pobjede. Tako je Sloga u derbiju koja u Novoj Gradiški s 3:2 bila bolja od vodećeg Otoka. Golove za ekipu trenera Babića postigli su: Danijel Bungić, Antun Severović i Matej Vlaović. Željezničar je na gostovanju u Tenji golom Patrika Mijića s 1:0 došao do pobjede te sada zajedno sa Slogom obje ekipe drže vrh ljestvice.

Nakon teškog poraza od 4:1u prošlom kolu u Čakovcu od Međimurja, nogometaši Marsonije doživjeli su prvi domaći gubitak bodova. Bolja od njih bila je druga ekipa Osijeka koja je imala više prigoda te je bila opasnija po domaća vrata. Bijelo – crni bili su bez: Mišića, Jelčića i Balentovića što se itekako vidjelo u njihovoj igri. Gledajući u cjelini svih 90. minuta pobjeda mladih Osječana je sasvim zaslužena premda je momčad Irfana Islamija igrala bolje od 67. minute kada je bila s igračem manje zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona koji je zaradio Mirković.

Već u 11. minuti Žaper je na dodavanje Rajića imao veliku prigodu za vodstvo gostiju i kada je Memović već bio svladan, njegov udarac otišao je malo pokraj vratnice. Prvi pokušaj prema golu Osijeka, Marsonia je imala tek u 27. minuti, ali je udarac Bundavice lako zaustavio Kukić. Nešto kasnije u 32. minuti pokušao je lukavim udarcem za Bijelo – crne i Prodanović, ali je bio za malo neprecizan te je pogodio mrežu, ali s gornje strane. Novu veliku prigodu za vodstvo imali su mladi Osječani u 34. minuti preko najopasnijeg igrača Rajića koji je nakon lijepe akcije izašao ispred Memovića koji je sjajnom obranom sačuvao svoju mrežu netaknutom. Što nije uspjelo Rajiću tada, uspjelo je u 45. minuti. Dobio je loptu s desne strane, ušao neometan u sredinu i onda je s ruba kaznenog prostora milimetarski točno pogodio donji kut nemoćnog Memovića za 0:1. Nakon što su ostali bez Mirkovića igrači trenera Islamija uspjeli su u drugom poluvremenu s igračem manje doći do poravnanja. Igrala se 70. minuta kada je Bundavica lijepo proigrao Sivrića koji se dobro snašao pred golom te je loptu poslao u mrežu za 1:1. Nakon toga su domaći bolji i traže pobjedonosni pogodak, a onda se u 84. minuti Bundavica našao u sendviču između 2 igrača. Domaći su tražili prekršaj koji sudac Sabljić iz Stare Plavnice nije označio, a u nastavku te akcije osječki Brazilac Talys je sjajno pogodio za novo vodstvo gostiju sada s 2:1. Na samom kraju u 93. minuti Mišković je ubacio s lijeve strane za Bubala koji je pogodio za konačnu pobjedu druge ekipe Osijeka nad Marsonijom s 3:1.

Tako je Marsonia doživjela i drugi uzastopni poraz, a pred njom je u nedjelju novo teško gostovanje i to u Bijelom Brdu kod vodećeg na ljestvici BSK-a.

Zajednica žena HDZ-a Katarina Zrinski posjetila štićenike Doma za stare i nemoćne u Slavonskom Brodu