Poraz malonogometaša Broda 035 od Gimka Uspinjače

Gledatelji su u Sportskoj dvorani Brod vidjeli dobru utakmicu i ukupno 8 golova

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 12.10.2018

Nakon što su malonogometaši Broda 035 u 1. kolu u Zagrebu kod jednog od favorita za naslov Futsal Dinama osvojili bod, protiv Gimka Uspinjače u 2. kolu na domaćem terenu očekivali su pobjedu. To se nije dogodilo budući je od ove sezone pojačana momčad iz Zagreba s igračima iz: Gimke, Nacionala, Uspinjače i Osijeka zabilježila pobjedu s 5:3. Bila je to lijepa utakmica u kojoj je 500 gledatelja vidjelo po 4 gola u svakom poluvremenu. Igralo se dobro na obje strane uz puno udaraca prema vratarima koji su imali puno posla.

Do vodstva je prva došla Gimka Uspinjača u 10. minuti preko mladog Antonija Jamičića koji je vrlo precizno uz pomoć vratnice svladao povratnika na gol Brođana iz Osijeka Željka Konrada. Samo minutu nakon toga domaći dolaze do poravnanja. Gosti su vrlo rano iskoristili bonus, a Almedin Bundavica je iz kaznenog udarca s 9. metara pogodio vratnicu od koje se lopta odbila do Roberta Ruheka koji pogađa za 1:1. Igrači trenera Koraba Morine rade novi prekršaj, a novi kazneni udarac sada Bundavica u 14. minuti pretvara u proekret i vodstvo Broda 035 s 2:1. Imao je u 15. minuti Matej Gačić prigodu i za 3:1 kad je krenuo sam prema gostujućem golu, ali odlični golman Gimka Uspinjače Ivan Pavlić obranio. Kazna za taj promašaj stiže vrlo brzo. U 17. minuti Koturović je iz kornera ubacio pred gol, a tamo se dobro snašao Silvio Toth koji iz blizine pogodio za 2:2. Odluka o pobjedniku donesena je u drugom poluvremenu kada su Zagrepčani u samo dvije minut postigli 2 gola. Prvo je sjajnim i vrlo preciznim udarcem iz daljine u 27. minuti veliko ovoljetno pojačanje gostiju Osječanin Gordan Duvančić doveo svoju momčad u novo vodstvo od 3:2 za novi preokret. Taj gol šokirao je domaće što je minutu kasnije iskoristio najbolji igrač utakmice Antonio Jamičić koji je nakon povratne lopte Davida Mataje svoju momčad odveo na 2 razlike za vodstvo od 4:2.

Tračak nade za Brod 035 donio je svojim drugim golom u 33. minuti Robert Ruhek koji je u gužvi nakon dodavanja Dražena Čavara smanjio vodstvo gostiju na 4:3. Sva nastojanja domaćih za poravnanjem uništio je u 37. minuti Mislav Banek koji je uz novu pomoć vratnice svladao Konrada za konačnih 5:3.

Pobjeda Gimka Uspinjače protiv Broda 035 je zaslužena te momčad Koraba Morine nakon 2. kola ima obje pobjede, dok su Brođani ostali na jednom bodu te ih u slijedećem kolu čeka gostovanje u Splitu.

Učenici iz Primoštena i Slavonskog Broda u posjetu Turističkom gospodarstvu Kereković

Završen projekt Općine Podcrkavlje "Aktivirajmo se"