Poraz košarkašica Broda na Savi od Plamen Požege

Tijekom vikenda odigrane su utakmice 2. kola Ženske hrvatske premijer lige u kojoj ponovo nastupa ŽKK Brod na Savi. I u svom drugom povratničkom nastupu, Bensice su zabilježile poraz.

Autor: Brodportal | Datum objave: 12.10.2021

Povratak u premijer žensku ligu za košarkašice Broda na Savi nije počeo dobro. Nakon poraza od Medveščaka u prvom kolu, u drugom su na domaćem terenu izgubile od vodeće Plamen Požege i to s 96:49. Požežanke su o starta bile bolje i većinom vodile duplom razlikom. Tako su gošće povećavale vodstvo iz četvrtine u četvrtinu, koje su završavale 30:10, 46:22, 68:38 te konačnih 96:49.

Kod Brođanki najbolja je bila Nika Kurdija s 14 koševa te Klara Rimarčuk s 11 i Lorena Fonović s 8, dok su kod gošći najviše koševa postigle Jelena Ivezić 25, Nives Džafić 22 i Lana Hrmić 16 koševa. Kada govorimo o skokovima, najviše kod domaćih je postigla Amerikanka Devona Stell, njih 11, a slijedi Lorena Fonović s 9 i Klara Rimarčuk sa 7 koje ima i 3 asistencije kao i Nika Kurdija. Kod gošći najviše skokova imala je Monika Vojnović, njih 9, a asistencija Marija Kešljević, njih 10.

U idućem ,trećem kolu Brod na Savi je na gostovanju kod Splita, utakmica se igra maloj dvorani Gripe u subotu 16. listopada u 15:45.