Poraz košarkaša Broda od Cibone

Do kraja natjecanja u Prvoj Hrvatskoj košarkaškoj ligi kadetima Slavonskog Broda 1946 ostale su još samo dvije utakmice. Ekipa trenera Rimca na učinku je od dvije pobjede i 14 poraza, međutim, nekoliko utakmica mladi Brođani izgubili su s malim razlikama. Tako je bilo u obje utakmice s Bjelovarom, pa s Dubravom, Zadrom i u Dubrovniku. Svakako da je učinak u ovoj novoformiranoj ligi mogao biti puno bolji, međutim, bilo je i objektivnih okolnosti oko ozljeda ključnih igrača što se odrazilo na ukupnom rezultatu. U 15. kolu kadeti Slavonskog Broda 1946 poraženi su prema očekivanju od Cibone s 97:61.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 21.04.2018

Premda nisu došli u svom najjačem sastavu kadeti Cibone odradili su rutinski posao u dvorani Vijuš protiv Brođana. Trener Ante Samac dao je prigodu svim igračima koje je imao u zapisniku, dok se Zagrepčani sa Cedevitom i Splitom bore za vrh budući sve 3 ekipe imaju po 2 poraza. Samac koji danas vodi kadete i juniore u Ciboni bivši je igrač Svjetlost Broda s kojim je tada nastupao u vrijeme kada se muška košarka igrala u Sportskoj dvorani Brod budući dvorana Vijuš nije bila dovršena.

Kadeti Slavonskog Broda 1946 još su se dobri i držali u prvoj četvrtini nakon koje je bilo 18:12 za Cibonu koja je do poluvremena tu razliku povećala na 48:26. Mladi Cibosi tu nisu stali, već su do kraja treće dionice napravili velikih 79:34. Onda su oba trenera u posljednjih 10. minuta priliku dala mlađim igračima koji manje igraju te je na kraju zabilježen konačni rezultat od 97:61 za kadete Cibone. U pobjedničkom sastavu je kapetan Leo Menalo postigao 20 koševa, dok je odličnu utakmicu odigrao Brođanin u dresu kadeta Cibone Sandro Rašić koji je uz 19 poena imao 10 skokova i 5 dodavanja. Vrijedi izdvojiti 14 ubačaja Hrvoja Majcunića, dok je Lukša Buljević postigao 13 koševa te je imao 11 skokova.

Kod kadeta Slavonskog Broda 1946 je Luka Špehar postigao 19, a Matko Jagar 17 koševa te je imao i 11 skokova. Uz njih solidni su bili Branimir Stanković s 9 poena i 14 skokova, dok je Dominik Mutić imao 8 ubačaja.

Sutra kadeti Slavonskog Broda 1946 u za njih pretposljednjoj utakmici u ovoj sezoni gostuju u Pazinu kod istoimene domaće ekipe, dok će nakon toga u dvoranu Vijuš u posljednjem kolu gostovati kadeti Cedevite.