Poraz kadeta KK Slavonski Brod 1946 od Pazina

Niti u 7. utakmici u sklopu Jedinstvene Hrvatske lige kadeti Košarkaškog kluba Slavonski Brod 1946 nisu došli do prve pobjede.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 24.02.2018

Nakon Splita i FSV-a iz Rijeke pobjedu iz dvorane Vijuš odnijeli su i kadeti Pazina koji su slavili sa 76:65. Gledajući cijelu utakmicu ostaje dojam da su mladi Brođani u ovom susretu mogli do pobjede, međutim, sami su svojim pogreškama gostima omogućili nova 2 boda. Kada se u kontrama ne postignu lagani poeni, kada se trica šutira 3/20 te kada se promaši 11 slobodnih bacanja koja su ispod 50%, kada se gube lopte i rade tehničke pogreške, onda se niti ne može očekivati pobjeda.

Na početku su kadeti Krunoslava Rimca izgledali sasvim dobro te su nakon prve četvrtine imali vodstvo od 20:16, da bi Pazinjani do odlaska na odmor sve to preokrenuli u svoju minimalnu prednost od 31:30. Nakon što su mladi Brođani u prvom poluvremenu imali i vodstvo od 8 razlike, promašili su i nekoliko tzv. zicera te su oni na tzv. "velikom odmoru" prema svemu viđenom morali imati barem 15 koševa viška. Ovako su gosti iz Pazina u cijelom drugom poluvremenu bili su stalnoj prednosti, međutim, domaći su prijetili i bili su blizu. U 33. minuti nakon trice Kremera kadeti Slavonskog Broda 1946 dolaze na 3 koša zaostatka na 54:51, da bi nakon samo 3. minute Pazin otišao na 66:56. Do kraja su tu razliku gosti čuvali do konačnih 76:65.

Kod kadeta Pazina najbolji je bio Filip Gustovarac s 30 koševa, dok je Luka Zajc imao 17 ubačaja. Vrijedi izdvojiti i Gvida Guština koji je uz 12 poena u svoju statistiku upisao i 15 skokova. U sastavu kadeti Slavonskog Broda 1946 je Matko Jagar postigao 19 koševa te je imao 15 skokova, a do njega je Marko Kremer ubacio 12, a Luka Špehar 10 poena.

Nakon što su kadeti Bjelovara pomalo iznenađujuće u ovom kolu dobili Dubrovnik na gostovanju, sada su Brođani jedina ekipa u Jedinstvenoj ligi koja nije zabilježila pobjedu. Nadaju se kadeti Slavonskog Broda 1946 da će ona ubrzo doći.