Poraz Brođana, pobjeda Oriovčana, uvjerljive kadetkinje

Košarkaši Slavonskog Broda 1946 u 8. kolu Druge lige – istok poraženi su s 92:70 na gostovanju u Đakovu od istoimene domaće ekipe koja je jedina u ligi bez poraza. Odmah nakon prve četvrtine mlada postava Domagoja Norca imala je zaostatak od 27:10 da bi preostali dio utakmice bio izjednačen. Na kraju su Brođani s obzirom na sastav u kojem su nastupili doživjeli častan poraz. Kod Slavonskog Broda 1946 je Mihael Rajić postigao 18, Stefano Čiča 16, a Krešimir Bradić 13 koševa. Brođanima je ovo bio 4. gostujući poraz, dok imaju 3 domaće pobjede te se nalaze na 7. mjestu na ljestvici u konkurenciji 9 klubova.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 21.12.2017

Zato su u ovom 8. kolu Druge lige – istok bili uspješni košarkaši Rekord Tima koji su na gostovanju u Požegi slavili pobjedu sa 79:67. Pobjednika je odlučila posljednja četvrtina u kojoj su Požežani postigli samo 4 koša, dok je za Oriovčane sjajnu utakmicu odigrao Matej Karlović s 35 koševa. Do njega je Saša Radosavljević ubacio 21, a Bruno Čelebija 15 poena. Za Rekord Tim je ovo bila 4. pobjeda, dok imaju 3 poraza za plasman na 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Utakmice 9. kola u košarkaškoj Ligi Slavonije i Baranje za kadetkinje odigrala su oba slavonskobrodska kluba koja su u ovom kolu zabilježila domaće pobjede. Vodeće kadetkinje Broda na Savi igrale su derbi kola protiv drugoplasirane Murse iz Osijeka. Derbi je bio samo na papiru budući su igračice trenera Rimarčuka s 70:43 lako nadigrale svoje protivnice. Već nakon prve četvrtine bilo je 25:7, a kasnije je prednost samo rasla do 8. pobjede iz isto toliko utakmica. Najučinkovitija kod Broda na Savi s 18 koševa bila je Ena Ivanković, dok je do nje Monika Buconjić postigla 14, a Nika Kurdija 13 koševa.

Sličnu utakmicu na domaćem terenu odigrale su i kadetkinje Broda koje su u ovom 9. kolu s 83:45 pobijedile Vinkovce. Igračice Kristine Pehar također su nakon svake četvrtine povećavale razliku do svoje 5. pobjede u sezoni te se one s Mursom bore za 2. mjesto. Kod domaćih je najučinkovitija bila Anita Jerković s 33 koša, dok je Kristina Županić ubacila 19, Nina Novak 12, a Rea Sudar 10 poena.

Negativni nalazi svih uzetih briseva u Brodsko-posavskoj županiji, uključujući i medicinskog osoblja brodske bolnice