Pomalo neočekivana pobjeda rukometaša Broda

Za rukometaše Broda počela je nova sezona u Drugoj ligi – istok. U 1. kolu Brođani su s 32:26 poraženi u Novoj Gradiški, da bi u 2. kolu na domaćem terenu svladali ove sezone pojačanu Županju. U ligi je ove sezone 10 klubova, dok su rukometaši Broda tijekom ovog ljeta doživjeli promjene u igračkom dijelu, dok su dobili novog, odnosno starog trenera.

Autor: Brodportal | Datum objave: 17.10.2019

Najveća novost od nove sezone za rukometaše Broda je povratak na klupu uspješnog trenera Senada Baranje. On je nekoliko godina bio izvan rukometa, međutim, sada se ponovno aktivirao. Dosadašnji trener Saša Sertić bit će mu prvi suradnik, dok je klub ovo ljeto pomladio momčad koju Senad Baranja kroz treninge i prvenstvene utakmice mora dizati kako bi ostvarivala što bolje rezultate. Nakon ove vrijedne i pomalo neočekivane pobjede nad Županjom očito je Baranja na dobrom putu.

Od prošlogodišnje ekipe Brođani više nemaju Doriana Petrovića koji je otišao u Umag koji ga je poslao na posudbu u Labin, dok su Davor Alajica i Josip Sarić pristupili Županji. Nema niti Filipa Marića, Mašaela Vukoje, Krešimira Simeona i Rastka Poznanovića. Stoga su u klubu posegnuli za svojim mladim igračima koji su 2004. godište, a to su: Lovro Pejaković, Franjo Jurišić i Marko Bajan koji je ovih dana dobio poziv za kadetsku reprezentaciju Hrvatske. Tu je i godinu dana stariji od njih Filip Pavičić, dok su se u klub vratili Matko Tonković i Mario Letić, a tu je Jurica Knežević koji je stigao iz Đakova. Od iskusnijih  i starijih igrača u klubu je ostao samo kapetan Ivan Rašić.

Nakon poraza u 1. kolu u Novoj Gradiški rukometaši Broda na domaćem terenu ugostili su Županju za koju igraju njihovi bivši igrači: Josip Sarić, Davor Alajica i Mario Vuković. Prema svemu su gosti bili favoriti, međutim, ekipa trenera Baranje odigrala je odličnu utakmicu te je zabilježila pobjedu s 30:29.

Upravo zbog te mladosti i visokog ritma u prvom poluvremenu rukometaši Broda u nastavku su malo pali, ali su unatoč tome uspjeli sačuvati vodstvo od 20:12 koje su imali na poluvremenu. Gosti iz Županje su se kako je utakmica odmicala malo po malo počeli približavati te su u posljednjoj minuti došli na 29:28. Onda je stvari u svoje ruke uzeo Ivan Rašić koji je golom za 30:28 svojoj momčadi donio pobjedu, dok su Županjci do kraja samo ublažili poraz na konačnih 30:29.

Kod rukometaša Broda upravo je Ivan Rašić postigao najviše i to 9 golova, dok je posljednji ujedno i bio najvažniji budući da je odlučio pobjednika. Uz njega vrijedi izdvojiti Ivana Didića sa 6 i Filipa Prusinu s 5 pogodaka. Kod Županje je Damir Tomašević dao 8, a Mario Vuković 6 golova, dok vrijedi izdvojiti golmane gostujućeg Marija Dobrinkić – Parića i domaćeg Matiju Krznarića.

U 3. kolu rukometaši Broda ovaj vikend će na gostovanje u Valpovo kod Valpovke koja iz 2. kola ima oba poraza, domaći od druge ekipe našičkog Nexea i gostujući od Slatine.